1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Baş Ağrısından Korunmak İçin En Etkili Yollar

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Baş ağrısını yok etme konusunda etkili olan yöntemleri araştırırken sizlere önereceğim fikirleri okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.
  *Biraz sonra bir lokantaya girip iyi pişmiş lezzetli bir bonfile yediğinizi hayal etmek ya da sevdiğiniz çikolatalı browni'nin yanında vanilyalı dondurma yiyeceğinizi hayal etmek de sizlerin istemediğiniz o baş ağrısını hafifletmeye yetecektir.
  *Gözlerinizi kapatarak bir deniz kenarında ya da sizi rahatlatacağına inandığınız bir yerde bulunmanız yeterli olacaktır.
  *Başınızın ağrıdığını düşünmekten sizi uzaklaştıracak fikirlere odaklanmak sizler için yeterli olacaktır. Yemek yapmak, kitap okumak, yürüyüşe çıkmak bu fikirler arasında yer alabilmektedir.
  *Bazı sanatsal aktivitelerle ilgilenmek de sizler için yararlı sonuçlar verecektir. Resim yapmak, heykel yapmak, hiç yapmadığınız sanatsal etkinlikleri denemek bunlar arasında yer alabilir.
  *Sizi baş ağrınızdan uzaklaştıracak şiir, kompozisyon ya da deneme yazmak istediğiniz ağrıdan uzaklaşabilmenize yardımcı olacaktır.
  *Sizi mutlu edecek bir şarkıyı dinlemeniz de yeterli olacaktır. Sevdiğiniz bir parçayı açın ve dinleyin.
  *Gülmek da baş ağrınızı hafifletecektir. Sizi mutlu eden bir hikayeyi dinlemek ya da kahkaha atmak sizi rahatlatacaktır.
  *Ilık bir duş alın ve aromatik yağlarla masaj yaptırın. Böylece baş ağrınız üzerinde hafifleme meydana geldiğini görebileceksiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş