1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Baş Ağrısı İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Başınız sık sık ağrıyor ve siz bu durumdan fazlası ile zarar görmeye mi başladınız? Artık başım ağrıyor sızlanmalarında bulunmak istemiyorsanız baş ağrısı için tedavi yöntemlerinden yararlanmaya ne dersiniz?

  *Akupunktur yolu (en eski tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır) ile yani baş çevrenizde ağrıya sebep olan bölgelere saç kalınlığındaki iğnelerin eklenmesi ile baş ağrısı sorununuz da azalma meydana geldiğine şahit olabilirsiniz.

  *Biofeedback yöntemi ile ağrınızın farkındalığını birebir yaşamaya başlayarak ağrıyı kontrol etmeyi öğrenebilirsiniz.

  *Fiziksel olarak dinlenme ve zihinsel olarak sakin kalmanıza yardımcı olan meditasyon yöntemi ile nefesinizi yavaşlatma ve kaslarınızı gevşetme egzersizleri yapabilir ve böylece baş ağrınızı hafifletme şansına sahip olabilirsiniz. Bu yöntemle ağrıyı azaltmanın yanı sıra stresli durumunuzda da azalmalar meydana gelebilmektedir.

  *Masaj yöntemininde ağrıları azaltttığı ve sizi rahatlattığı bilinen bir gerçektir. Boyun, baş ve omuz kısımlarında fazla kasılmaların olduğu bölgelerde masaj yapılarak ağrılarda hafifleme meydana getirilebilir.

  *Bazı şifalı ot, vitamin ve minerallerden yararlanarak baş ağrısı sorununuzla daha kolay baş edebilmeyi öğrenebilirsiniz.

  *Fazla kullanılan bir yöntem olmamasına rağöem elektriksel uyarım yönteminden de yararlanarak baş ağrılarınızı azaltma yoluna gidebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş