1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Barış Öz Biyografi-Barış Öz Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  BARIŞÖZ

  1975 yılında İstanbul’da doğan Alman Lisesi İÜ İnşaat Mühendisliğini bitirip Doğuş Üniversitesinde İşletme dalında yüksek Lisans yapan Barış müzik tutkusundan hic vazgeçmedi.  Müzik tutkusunu her fırsatta dile getiren Barış 2000 yılında Türk müzik dünyasının önemli isimlerinin desteği ile profesyonel müzik hayatına girmeye karar verdi.  Aysel Gürel 3 yıllık bir sürece girdi. Kendi albümünü bu önemli isimler ile birlikte hazırladı.  Aynı zamanda albümün müzik direktörü olan İskender Paydaş'ın prodüktörlüğünde albüm 2003 yılında tamamlandı. Müzik ve dansı hep birlikte yaşayan ve dinleyici karşısına da böyle çıkmayı hedefleyen Barış albüm çalışmaları sırasında profesyonel isimlerden dans dersleri de aldı.  Albümün müzikal altyapısı da bu çerçevede belirlendi. Müzik ve şovu tek pota da eriten müzikseverlere bir koreografi eşliğinde sunulması hedefleniyor.  Barlarda eski sahne tecrübelerini ve repartuarını kullanmayı büyük sahnelerde ise dünyada da trend haline gelmiş olan dans müziklerini koreografi eşiliğinde seslendirmek isteyen Barış başarılı cover çalışmalarına güveniyor. Geçtiğimiz yaza damgasını vuran tartışmalı şarkı olan AŞKA YÜREK GEREK’ in yaratıcısı olan Phoebus Tassopoulos aynı zaman da BARIŞ’ ın çıkış şarkısı  olan ÇOK KOLAY’ ında yaratıcısıdır.  Şarkı sözlerinde günümüz toplumunun aşka ve yaşantıya bakışını irdeleyen Barış güncel ve düşündürücü şarkı sözleriyle müzik kulvarında kendine yeni bir yer edinmeyi hedefliyor.  Görselliğin ve estetiğin şov dünyası için önemli bir avantaj olduğunu düşünen Barış görsel anlamda da kendini dinleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlıyor.  CARREFOUR SA bünyesinde gerçekleşen ve İstanbul da başlayan konserler serisinde BARIŞ ünlü sanatçılar ile aynı sahneyi paylaşmaya başladı bile.  4 Temmuz 2004 de ilk konserini Bayrampaşa Carrefour da veren ve 10.000 lere seslenen Barış diğer illerde devam edecek konserler için hazırlıklarına devam ediyor.

  Müziği bir yaşam tarzı ve ilk albümü bir ön tanıtım olarak düşünüyor. Barış kendi müziğini ağırlıklı olarak kendi sözleriyle ve bir dünya görüşü ortaya koyarak kalıcı olmayı hedefliyor.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  aslen inşaat mühendisi olan güzel insan
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  bir alman lisesi mezunu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş