1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Barış Can Biyografi-Barış Can Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  BARIŞCAN

  Barış Can 1968 de Diyarbakır’da doğdu. İlköğretimini Ankara’da Üniversite eğitimini ise Elazığ’da Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünde yapmıştır.

  Üniversite yıllarında kendi orkestrasını kurdu ve Güneydoğu Anadolu’da çeşitli konserler verdi.Üniversitenin çok sesli korosunda tenor olarak görev aldı.

  Sözleri ve müzikleri kendisine ait 500 e yakın şarkısı var.

  Şarkılarını duygularıyla yapıyor.Nota bilgisi yok ama şan ve diksiyon dersleri almış Şarkılarını org çalarak seslendiriyor.

  1993 yılından beri Diyarbakır’da yerel radyo ve televizyonlarda çeşitli programlar yaparak sunuculuk ve yapımcılık görevlerinde bulunmuş .

  Halen bölgesel ve Diyarbakır’ın en büyük televizyonu olan SÖZ TV ‘de BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN adlı bir çocuk Talk Show’ u yapmaktadır.

  Yaptığı şarkıları dinleyicilerine bu program vesilesiyle ulaştırabilmektedir.

  Edindiği kitle daha çok çocuklar ve gençlerden oluşmaktadır.

  Son yıllarda çeşitli misyonlar yüklenerek şarkılarını yapmaktadır.Sokak çocuklarını ve sorunlarını anlatan bir şarkı yapmış ve bu şarkıya bir klip çekmiştir.Klipi Söz-TV yapmış fakat ulusal televizyonlarda yayınlanmamıştır

  1993 yılında Eli İşte Gözü Oynaşta adında bir pop kaseti yapmıştır.Ancak Promosyon yetersizliğinden dolayı müzikseverlere ulaşmamıştır. Kasetin yapımcısı Ankara’da İstanbul Müzik Üretimdir. Müzik aranjelerini Can Atilla yapmıştır.Kasetteki 9 şarkının sözleri ve müziği Barış Can’a aittir.Bu şarkılardan 6 tanesi TRT denetiminden geçmiştir.Bu

  Barış Can Ünlü yazar ŞEVKET BEYSANOĞULLARI ’ nın uzun ve kapsamlı bir araştırması sonucu yazdığı ''DİYARBAKIR'LI 100 BÜYÜKLER '' adlı kitabında yer almıştır
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Son eserleri hakkındada bilgi alabilirmiyiz?
   
 3. H

  Hoca Yeni Üye

  ingiltere de kelmscott okulunda okuyan,''türk askeri gazzeli çocukları kurtaracak'' dediği için okuldan bir gün uzaklaştırma alan bir türk öğrenci
   
 4. M

  Muhibbi Yeni Üye

  kültürel görelilik kavramını ve "neye göre kime göre" lafını çok sevmesiyle* tanınan sosyal bilimci.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş