1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Barack Obama Müslüman Mı?

Konu, 'Her Telden' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Barack Obama' nın Yüzüğünde Ne Yazıyor ? ,
  Barack Obama Müslümanmı ? , Ne Zaman Müslüman Oldu ?

  Barack Obama MÜSLÜMANMI

  ABD'de başkanlık seçimleri yarışında Barack Obama'nın Müslüman olup olmadığıyla ilgili tartışmalar alevlenmişti. En çok konuşulan tartışma Başkan'ın alyansını konu edinmişti. Obama seçildikten sonra tartışmalar bitmek bilmeyecek gibi.

  Bu iddialara göre Obama'nın alyansında Arapça, "La ilahe illallah" yazıyor.

  İddiaların kaynağı muhafazakar tavrıyla bilinen World Net Daily (WND) haber sitesi.

  Sitenin yazarlarından Jerome R. Corsi, bu hafta yayımlanan yazısında, Obama'nın Michelle Robinson'la evlenmeden önce daha Harvard Hukuk Fakültesi'nde bir öğrenciyken bile yüzüğünü taktığını ve bu yüzüğün Obama'nın arkadaşlarının kafasını karıştırdığını belirtti.

  New Yorker dergisinin yayımladığı ve Obama'nın 1980'li yıllarda Occidental College'dayken çekilmiş fotoğraflarını kullanan site, Başkan'ın parmağında o zamanlar da aynı yüzük olduğuna işaret etti.

  Yüzüğün fotoğraflarını Mısırlı İslam bilimci Mark A. Gabriel'e inceleten site yüzükte "La ilahe illallah" yazılı olduğunu öne sürdü. Gabriel, "Böyle bir yüzük takan kişi İslam inancına, dinine ve toplumuna şüphesiz çok yakındır" dedi.

  İddiaların doğruluğunu araştıran El Arabiya ise Beyaz Saray'ın konuyla ilgili sorulara yanıt vermediğini bildirdi.

  Obama'nın yüzüğüyle ilgili daha önce de benzer iddialar Başkan'ın gerçek babasının kimliğini soruşturan "Dreams of my Real Father" belgeselinin yapımcısı Joel Gilbert tarafından ortaya atılmıştı.

  [​IMG]
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  İsterse yüzüğünde Yasin Suresi yazsın açık ve net söyleyemedik ten sonra neye yarar. Buda önemli değil Müslüman Müslümanın kardeşidir, eğer Müslümansa zaten sorun var demektir, bu kadar kardeşinin ezilmesine sebep olduğundan.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş