1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Banyoda Yanlış Yaptıklarımız

Konu, 'Dekorasyon' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Kişisel temizliğimiz için önemli bir yer teşkil eden banyoda neleri yanlış yaptığımızı öğrenmeye hazır mısınız?

  *Diş fırçasını klozete yakın yerde bulundurmak: Diş fırçası klozet kapalı olsa bile klozet yakınında bulundurulmamalıdır. Ayrı bir dolapta kapalı yerde tutulmalıdır.

  *Banyo lifi: Doğal hammaddelerden yapılmış lif tercihinde bulunmalı ve 8 hafta gibi bir süre ardından hijyenikliğini sağlamalısınız.

  *Şampuan kullanımı: Saçlarımız kendi doğal yağını üretmektedir. Bu duruma kimi zaman kendimiz engel oluruz. Nasıl mı? Her gün şampuan kullanımı gerçekleştirilmemelidir.

  *Temizlik esnasında kullandığımız ürünlerin içeriklerine de son derece dikkat etmemiz gerekmektedir. Kimyasal içerikli ürün kullanımını mümkün mertebe azaltmalısınız.

  *Banyo zemini: En çok bakteri barındıran yüzey olarak bilinen banyo zeminini sık sık temizlemeli; en çok bakterinin banyo zemininde olduğunu asla unutmamalıyız.

  *Duş perdesi: Duş perdeniz uzunsa ve genel olarak ıslak kalıyorsa perdeniz küflenebilir.

  *Her yeri aynı temizlik malzemesi ile temizlemek: Her yüzeyi aynı temizlik bezi ile temizlemeniz bakterilerin her yere ulaşmasına sebep olur; bu durumda bulaşıcı hastalık oluşumuna sebep olur.

  *El yıkamak: Bulaşıcı hastalıkların önüne geçmek için ellerinizi sık sık yıkamalısınız. Ellerinizi yıkarken en az 20 saniye ellerinizin sabunlu kalmasına özen göstermelisiniz.

  *Islak havlular: Bakterilerin ıslak havlularda daha hızlı ürediğini biliyor muydunuz? Islak havlularda her temasınızda özellikle açık yara tedavisinde daha hızlı iyileşme kaydedebileceksiniz. Havlularınızı sık değiştirmeli ve havlularınızı başkaları ile asla paylaşmamalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş