1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Banyo Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Banyo temizliği evlerimizde en çok önem gösterdiğimiz konular arasında yer almaktadır. Banyo temizliğine geçmeden önce dikkat etmemiz gereken en önemli hususlar arasında çift katlı su geçirmez eldiven kullanmayı ihmal etmememiz gerektiği gerçeğini unutmamanız gerekmektedir.

  Temizlik esnasında kimyasallardan etkilenmemek için mutlaka havalandırma camını açmalıyız. Tuz ruhu ve klorak kullanacaksak kimyasal maddelere karşı maske kullanabilir; bu kimyasalları birbirine karıştırmamaya özen göstermeliyiz. Banyo temizlik ürünlerine çocukların ulaşmaması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almalıdır.

  Banyo temizliği esnasında banyonuzda yer alan kirli sepeti, deterjanlar, yumuşatıcılar, kova, çöp gibi unsurları banyo dışına almalısınız. Banyonuzun tavanı silinebilecek özellikte ise önce tavan silerek temizliğe başlayabilirsiniz. Sonra banyo duvarlarını silebilirsiniz. Ardından duşakabin ve armatür temizliğine başlamalısınız. Duşakabin ve armatürleri cif ile ovduktan sonra güzelce durulamalısınız. Duşakabin teknesi ve küvet mutlaka domestos katkılı cif ile temizlenmelidir. Klozete kireç çözücü dökülüp ovulmalıdır. Banyo lavabo ve dolapları da silindikten sonra banyo kapısı silinmelidir. Ardından yüzey temizleyici ile zemini yıkamalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş