1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Banu Alkan Biyografi-Banu Alkan Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Banu Alkan 1958 Yugoslavya doğumlu Türk sinema sanatçısı ve şarkıcı. 1975’te başladığı oyunculuk kariyeri boyunca onlarla filmde rol almıştır. Türk sinemasının “Afrodit”i olarak bilinir.  Banu Alkan o yıllarda da hayatın farkında olduğunu ve yılların ondan fikirsel anlamda birşey götürmediğini söylemişti.

  Sanatçı Hanif’e kanser teşhisi konmasından kısa bir süre sonra ölmesiyle sona erdi. Alkan bu 20 yıl boyunca oldukça rahat bir hayat yaşamıştı.  Alkan’ın rol adlığı filmler sırasıyla; İsyan (1975) Yaşamak (1988) ve Vahşi Ve Güzel (1989) idi.  Banu Alkan 2001 yılında “Tuzu Kurular” ve 2005 yılında da “Kızma Birader” isimli televizyon dizilerinde oynadı.  Banu Alkan ünlüler arasında çıkan şiddetli tartışmalar nedeniyle uzun sire gündemde kaldı.  Bunun yanında Alkan Arzu Altay’la evlendi. Bu olayın üzerine çıkan Alkan – Taşdemir arası sözlü sataşmalar sürekli ekranlara yansıdı.  Banu Alkan Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasında olmayı sürdürüyor.

   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  en son tv ekranlarinda yedigi kroseyle gundeme gelen balon kadin
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  en son tv ekranlarinda yedigi kroseyle gundeme gelen balon kadin
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş