1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bankada Unutulan Parayı Sorgulama 2013

Konu, 'Kurumlar' kısmında Avukat Canan tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Avukat Canan Yeni Üye

  2013 yılında düzenlen daha öncesinde unutulan banka hesabındaki paraların sorgulanması için güzel bir hizmet linki verilmiş.


  Bankacılık kanunu'nun 5411 Sayılı 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabidir.

  İlgili yönetmeliğin 8. maddesi gereğince, zamanaşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların listesi Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde Şubat ayı başından Mayıs ayı sonuna kadar ilan edilecek.Yayınlanan listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine geçerli kimlik bilgileri ile başvurmamaları gerekiyor.

  Unutulan Banka Hesabı Sorgulama yapmak için Buraya tıklamanız yeterli olacaktır açılan sayfada gereken bilgileri girerek Unutulan Banka Hesabınızı sorgulayabilirsiniz...
   
 2. B

  Beyhan Yeni Üye

  Hangi akıllı bankada parasını unutur ki:)
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Büyük paraların bile bankalarda unutulduğunu biliyoruz, benim param olsa asla unutmam kolay mı kazanıyoruz sanki..
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bankada nasil para unutuluyor anlamiyorum.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş