1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bakara Suresi 187. Ayetin Türkçesi

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Kuran-ı Kerim'in 2. Suresi ve Kuran'ın en uzun suresi olan Bakara Suresinde Oruç ile ilgili bir çok ayet vardır özellik 183. 184.185.186. ve 187. ayetlerde bundan bahseder. Bakara Suresinin 187. Ayetinde oruca ne zaman niyet edileceğini ve ne zaman iftar edileceğini açık seçik ifada etmektedir.
  Bakara 187.jpg
  Bakara 187. Ayetin Türkçe Meali - Edip Yüksel

  Oruç gecelerinde kadınlarınızla cinsel ilişkide bulunmanız size helal kılındı. Onlar sizin (sırlarınızı gizleyen) örtüleriniz, siz de onların örtülerisiniz. ALLAH, kendinizi kandırıp durduğunuzu bildi de tevbenizi kabul etti ve sizi bağışladı. Artık ALLAH'ın sizin için belirlediğini dileyerek onlarla cinsel ilişkide bulunabilirsiniz. Şafağın beyaz ve siyah ipliğini birbirinden ayırdedinceye kadar yeyin, için. Sonra geceye kadar orucu tamamlayın. Mescitlere kapanmış durumdayken onlarla cinsel ilişkide bulunmayın. Bunlar ALLAH'ın koyduğu sınırlardır; onları çiğnemeyin. ALLAH korunmaları için ayetlerini halka böyle açıklar.
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Allah razı olsun bu günlerde bu ayeti anlamaya çok ihtiyacımız var.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş