1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Baharda Diş Bakımı

Konu, 'Diş Tedavisi' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Diş taşı temizliği ve diş beyazlatma yöntemi olarak bu yazımda paylaşacağım iki yöntemden yararlanmaya ne dersiniz?

  Bu yöntemler şu şekildedir:

  *Ofis power bleaching: Klinikte hekim eşliğinde 1 saat içerisinde gerçekleştirilen ofis power bleaching beyazlatıcı jel ve ışık eşliğinde diş rengini kısa sürede yaklaşık 6- 8 ton arasında açabilmektedir. Son derece güvenilir ve etkili bir beyazlatma yöntemidir.

  *Home bleaching: Bu beyazlatma işlemi için öncelikle ağız ölçüsü alınmaktadır. Alınan ölçü boyutundaki plastik ağızlık içine carbamid peroksit esaslı jel ilavesi gerçekleştirilerek beyazlatma işlem uygulaması tamamlanır. Ağızlık gün içerisinde 4- 5 saat takılmalıdır. Ortalama 5- 7 gün arasında beyazlama işlemi gerçekleştirilir.

  Bleaching yöntemlerinden yararlanılırken uzmanların tavsiyesi olan beyazlatıcı ürün kullanımı doz ayarlama konusunda gerekli özeni göstermelisiniz.

  Diş beyazlatma işleminde dişlerin ilk uygulama öncesindeki rengi de büyük önem arz etmektedir. Sarı ve tonundaki dişler gri tonu dişlere göre daha erken beyazlama işlemi gerçekleştirebilmeye müsaittir. Hekiminiz size kaç seansta ne kadar beyazlama elde edeceğiniz konusunda gerekli bilgilendirmeyi gerçekleştirecektir. dişlerde çatlak ya da kırık oluşumu varsa beyazlatma işlem uygulaması esnasında dişlerde sızlama durum oluşumu meydana gelebilmektedir. İşlem sonrasında 2- 3 yıl boyunca dişlerdeki beyazlıklar koruyuculuk kazanabilmektedir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kışın diş bakamı nasıl olmalı?
   
 3. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bir araştırıp bilgilendireyim sizi....
   
 4. Netice

  Netice Yeni Üye

  Yaz kış dişlerimize iyi bakmalıyız, kışın çok soğuk da bir arkadaşımın dişi düşmüştü her mevsim bakım gerektiren parçamıza iyi bakalım.
   
 5. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Kış dönemi diş eti kanamalarım çok artıyor niyeyse; halbuki yaz- kış dişlerine özen gösteren biriyim. Düzenli diş hekimi kontrollerime de gidiyorum; her gün düzenli olarak dişlerimi de fırçalıyorum. Dişlerimiz her zaman en çok özen gösterilmesi gereken ve bakımı zor vücut parçalarımızdan olsa gerek....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş