1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Baharatlar kabus görmenize sebep olabilir!

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında üsküdarlı tarafından paylaşıldı.

 1. üsküdarlı

  üsküdarlı Yeni Üye

  Baharatlar kabus görmenize sebep olabilir!

  Gece kabuslar görerek uyanıyorsanız, yediğiniz bir şey veya yatmadan aldığınız bir ilaç yüzünden olabilir. Kabuslar uykusuzluğu tetikler ve yaşam kalitesini düşürür.

  • 09 Kasım 2011 Çarşamba 20:00
  [​IMG]Gördüğünüz kabuslar nedeniyle sık sık uyanıyor ve tekrar uyumakta zorlanıyor musunuz? Kabus görmeye neden olan faktörler var.

  Stres ve gerginlik: Birtakım travmatik durumlar nedeniyle stres ve gerginlik yaşıyorsanız; bu, uyku kalitenizi de etkileyecektir. Hastalık, sevilen bir insanın kaybı ve ağır kazalar; kişide, uzun süre devam eden bir stres yaratacak, bu stres de, kabuslara neden olacaktır.

  Baharatlı yiyecekler: Akşam yemeklerinde baharatlı yiyeceklerden vazgeçemiyorsanız; uykunuzda kabuslarla boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Baharatlı yemekler, vücut sıcaklığınızı artıracak, uyku kalitenizi düşürecektir.

  İlaçlar: Bazı sakinleştirici ilaçlar, kabus görmenize neden olabilir. Zira bu tarz ilaçlar, doğrudan sinir sistemini etkileyecek; kesik kesik ve keyifsiz bir uykuya neden olacaktır.

   
 2. E

  Esram Yeni Üye

  Baharatlar bazı mide problemi olanlara iyi gelmeyebiliyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş