1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Baharat Yolu Nerede Başlar Nerede Biter

Konu, 'Doğa Bilimleri' kısmında Mahmut Hoca tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mahmut Hoca Yeni Üye

  Baharat Yolu Nerelerden Geçer
  Baharat Yolunun geçtiği yerler

  Baharat Yolunun Güzergahı

  Hindistan dan başlayarak İran Körfezi ve Irak üzerinden Suriye limanlarına veya Kızıldeniz yoluyla Süveyş ve Akabe ye, oradan da kara yoluyla İskenderiye ye ulaşan yoldur. Uzak Doğu ile yapılan ticaret, Venedik ve Mısırlıların elinde bulunuyordu. Bu devletler, diğer devletlerin Baharat Yolu ndan faydalanmasını engellemeye çalışmışlardır.

  Baharat Yolu, eski çağlarda, Uzakdoğu yu batıya bağlayan ticaret yollarından biriydi. Baharat günümüzden binlerce yıl önce doğu ülkelerinde kullanılıyordu. Orta Çağ Avrupası nda soyluların sofralarına da girince çok önemli bir ticaret ürünü haline geldi, ama pahalı olması nedeniyle ancak varlıklı kimseler satın alabiliyordu. Aslında tarçın, kakule, zencefil ve zerdeçal satışına dayanan baharat ticaretini Çinliler Mîlat tan önce başlatmıştı.
   
 2. a

  alev Yeni Üye

  Baharat yolunun adı nereden gelmiştir hep merak etmişimdir
   
 3. A

  Ateşşş Misafir

  VALLA TEŞEKKÜRLER HERKESE
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Baharat yolunu farklı bir komplikasyon ile ele alarak yeniden aktif etmek o bölgeleri tekrar eski günlerine döndürebilir.
   
 5. D

  Dila gul Misafir

  Nerede bitmistir peki kimin himayesi altindadir ve kimler kullanmis kisaca yazar misiniz
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş