1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Baca Temizliği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Soba zehirlenmelerinin yaşanmaması için baca temizliği son derece önem verilen konular arasında yer almaktadır. Baca kullanılarak ne yakılırsa yakılsın baca da az miktarda da olsa bir kurum olacaktır. Bu nedenle belirli aralıklarla baca temizliği yaptırmak ya da bacanın tıkalı olup olmadığının kontrolünü yaptırmak bir hayli önem taşımaktadır. Baca temizliği ya da kontrolünü yapacak olan kişinin bu konuda deneyimli olması ve işi konusunda bilgi sahibi olması en kaliteli hizmeti alabilmek için gereklilik arz etmektedir.

  Baca temizliği yapacak olan kişinin baca temizliğini gerçekleştirecek ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Baca temizliği bittikten sonra mutlak suretle baca çıkışı kontrol edilmelidir. Bacalarda genellikle çatı üstü kısımlarda tahribat meydana gelebilmektedir. Baca temizliği yaptıracak olduğunuz kişinin sertifikasına mutlaka bakmalısınız. Soba kurmada zorlanıyorsanız bu firma elemanlarından yardım talebinde bulunabilirsiniz. Lodoslu havalarda asla sobaya odun kömür ilavesi yapılmamalıdır. Hava lodossuz olsa bile böyle bir ilave asla yapmamalısınız.

  Doğalgaz kullanılan bacalarda çökme, dökülme ya da çatlaklar oluşabilir. Bu nedenle bacalarınızın kontrolünü her sene düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş