1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Babaların Bebek Bakması

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bebek bakımı her ne kadar annenin sorumluluğunda olsa da babaların da bebek bakımı ile ilgilenmesi anneye destek olma bakımından önem arz etmektedir.

  *Anne doğumdan sonra fiziksel, duygusal ve psikolojik olarak yıpranmaktadır. Bu dönemde bebek bakımı ile ilgili babanın da şefkatli davranması anneyi de rahata kavuşturacaktır. Bebeğin bakımına aktif olarak katılım sağlayan baba babalık rolünü kolay benimseyebilecektir.

  *Eşiniz kimi zaman bebek bakımında zorlanıp psikolojik olarak bunalıma girebilir. Bu durumda depresyon belirtileri sergileyebilir. Babanın bu durumunu bilip hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Bu durumda annenin babaya destek olması gerekmektedir.

  *Bazı babalar bebek bakımı konusunda annenin bütün ilgiyi bebeğe yöneltmesinden olumsuz etkilenebilir. Bu durumda baba olarak bebek bakımına aktif katılım sağlamanız faydalı olacaktır.

  *Bebeğinize olduğu kadar annesine de zaman ayırarak kaliteli zaman geçirme fırsatını değerlendirmelisiniz.

  *Bebek bakımında kendinizi geliştirmeniz sizler için son derece avantajlı bir surum olacaktır. Basılı ve görsel yayınları taramanın yanı sıra bebek bakımı ile ilgili tecrübeli kişilerden de bilgi alabilirsiniz.
   
 2. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Eşim bebeğimize çok iyi baktı, bana çok destek oldu zamanında..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş