1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Babalar Hamilelik Sürecini Yaşarken Eşlerine Nasıl Destek Olabilirler?

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Eşiniz hamile ve bir baba olarak siz nasıl davranacağınız konusundan emin değilseniz sizler için tavsiye edeceğimiz önerilere kulak asmanız yeterli olacaktır.

  *Eşinizin kontrol günlerinde onu yalnız bırakmamalısınız. Eşinize bu süreçte psikolojik destek olabileceğiniz gibi aynı zamanda hekiminizle görüşüp bir baba olarak neler yapabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  *Hamilelik süreciniz boyunca empati kurmayı bilmelisiniz. Kendinizi eşinizin yerine koyup bu süreçte hissettiklerine ortak olmalısınız.

  *Hamilelik konusunda kitaplar okuyup bu konu hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

  *Anneler çocuk büyüdükçe onunla duygusal bağ kurma konusunda kendisini geliştirmektedir. Anne bebeği ile konuşurken baba da konuşarak ona destek olabilir.

  *Hem kendiniz hem de eşinizin sağlığı için hamilelik süreci boyunca hem güvenlik önlemlerini yeterince almalı; hem de dengeli beslenme program uygulaması gerçekleştirmelisiniz.

  *Eşinizin hamilelik sürecindeki duygusal tepkilerine ortak olmalısınız. Böylece son derece sağlıklı bir hamilelik süreci atlatılmasını sağlayabilirsiniz.

  *Hamilelik süreci boyunca eşiniz alkol ve sigara kullanmamalıdır. Bu konuda onun yanında yer almanız onu mutlu edecektir.

  *Eşinize bu süreç boyunca yardımcı olmayı denemelisiniz. Yardım etme konusunda da bilinçli davranmalısınız.
   
 2. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Onu anlasın üzmesin sevsin ve asla aldatmasın o zaman doğacak çocuk ne kadar sağlıklı olur görürüz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş