1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Baba- Kız İlişkisi

Konu, 'Psikiyatri' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  baba_kiz_iliskisi_h1059.jpg

  Kız çocuklarının babalarına daha düşkün olduğu çok uzun senelerdir söylenen ve bilinen bir gerçek olarak dilden dile söylenilegelmiştir. Sağlıklı bir aile içinde kız çocuklarının ilk aşkı babaları olmaktadır. Küçükken ben büyüdüğüm zaman babamla evleneceğim diyen kız çocukları ile bile karşılaştığınız olur. Ya da bu durum büyüdüğü zaman kız çocukları tarafından erkek arkadaşlarında babalarının olumlu ya da olumsuz özelliklerini arama şeklinde karşımıza çıkabilmektedir.

  Küçük kız çocukları babalarına hayranlık duymaktadırlar. İlerleyen dönemlerde babaların yerini erkek arkadaş alır. Anneler kızlar için örnek iken babaların yeri bambaşkadır. Anne- kız arasında zaman zaman rekabet duygusu yaşanır; ama bu durum baba- kız arasında hiçbir zaman yaşanmaz. Babalar kızlar için her daim idoldür.

  Kızlar erkeklerin dünyasında nasıl saygı göreceklerini babalarını izledikçe onunla vakit geçirdikçe öğrenirler. Erkeklerin dünyası kızlar tarafından babayla zaman geçirdikçe anlaşılır. Baba ile vakit geçiren çocuk aynı zamanda ileride nasıl bir eş seçmesi gerektiği konusunda da olumlu tavır sergiler. Çocuk babası ile sinema, tiyatro gibi sosyal aktivite gerektiren ortamlara girdikçe kendine özgüveni gelişir; babaya sevgisi artar. Baba ile olan iletişim ileride erkek arkadaşla yaşanan sorunlara çözüm getirmede başarılı olma ve nasıl erkeklerden hoşlanılacağı konusunda kesin kanıya varma konusunda kızların yardımcısı olacaktır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kızımla olan iletişimim iyi sanıyorum, onunla zaman geçirmek kendimi çok iyi hissettiriyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş