1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Duaların gücüne inanır mısınız? Ben inanırım. Dua ettikçe edesim geldiği günler olur. Sizlerle bu yazımda Ayetel Kürsi’nin faziletlerini paylaşmak istiyorum. Umarım hepiniz için faydalı olur.

  Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez; büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam eden kişi; hem dünyada hem de ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlayıp huzura erer. Mevki ve makamı artar.

  ayetel-kursi-turkce-okunus.png

  Ayetel Kürsiyi her gün okumayı alışkanlık haline getiren kişinin ALLAH geçmiş günahlarını bağışlar. Okuyan hem Tevhid hem de Tilaveti yerine getirmiş olur. Bu da üstün bir zikir olur.

  Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 acık olarak 17 de kapalı olarak. Aynı zamanda 17 mim harfi 17 de vav harfi vardır. ALLAH’ın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur. Bu yüzden Ayetel Kürsi ile dua edildiğinde kabul görmektedir.

  Ayetel Kürsiyi bir hacet ve arzunun olması için okumak o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde mutlaka fayda görür.

  Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişiye; ALLAH hayırlı ve faydalı kapılar açar. İlim öğretir. Gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri hemde Batıni ilim nasip eder.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş