1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ayetel Kursi Nasıl Okunur ?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Ayetel Kursi Kimler Okuyabilir ? ,
  Ayetel Kürsi Duası Okunuşu ,

  Ayet'el Kürsi'nin Okunuşu

  OKUNUŞU

  Allahülailahe illa hüvel hayyül kayyum,late'huzühu sinetün vela nevmün,lehu mafissemavati ve mafil ardı,men zelleziy yeşfe-u ındehu illa biiznih yalemü mabeyne eydiyhim vema halfehüm vela yühıtune bişey'in min ılmihı illa bimaşae,vesia kürsiyyühüssemavati vel'arda vela yeudühu hıfzuhüma vehüvel aliyyül azim.

  MANASI
  Ondan başka ilah olmayan Allah,hay ve kayyumdur(ezel ve ebedidir).O'nu uyuklama ve uyku tutmaz.Göklerde ve yerlerde olan şeyler O'nundur.İzni olmaksızın O'nun yanında şefaat eden yoktur.Halkın önünde ve arkasında olanı(istikbal ve maziyi) bilir.İnsanlar O'nun ilminden,O'nun isteğinden başkasını ihata edemezler.Kürsisi semaları ve yeri içine alır.Onların hıfzı O'nu (Cenab-ı Ecelli Ala'yı)yormaz.O,pek yüksek ve büyüktür.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bismillahirrahmanirrahim.

  Allâhü l il he ill hüvel hayyul kayyûm. L te'huzühû sinetüv-ve l nevm. Lehû m fis-sem v ti vem fil ard. Menzellezî yeşfeu indehû ill biiznih. yağlemü m beyne eydîhim vem [k]halfehüm vel yühîtûne bişey'im-min ilmihî ill bim ş '. Vesia kürsiyyu hüssem v ti vel ard. Vel yeûdühû hifzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm
   
 3. f

  firuze Yeni Üye

  Ayet El Kürsi'nin Esrarı Nedir

  Bir kimsenin,bir zalimin yanında haceti olur da ondan korkarsa,yanın agiderek Ayet'el Kürsi'yi okuyup"Ya hayyü ya kayyumü ya bediassemavatı vel ardı ya zel celali vel ikram ve (Yarabbi,bu ayet-i kerime ve içindeki esma-ı ilahinin hürmetine bu zalimin dilini bağla,ağzını kilitle,hakkımda iyilikten başka birşey konuşmasın) der de zalimin yanına girerse,Cenab-ı Hak o zalimi dilsiz kılar.Allah Teala'nın izni ile ondan zarar gelmez.

  Kalp ağrısında ,nefes tutulmasında,ciğer ve karın ağrılarında Ayet'el Kürsi'yi,temiz bir tabağa üçer defa yazar da temiz su ile yazıyı imha eder de içeceği vakit(Hangi dert için içiyorsa mesela karın ağrısında emin olmak için içiyorum)der içerse,Cenab-ı Allah Ayet'el Kürsi hürmetine o kimseyi o dertten şifaya kavuşturur.

  Bir kimse Cuma günü ikindiden sonra Ayet'el Kürsi'yi ıssızbir yerde 17 defa okursa,daha evvel kendisinde olmayan haller oluşur.O anda dua etse,duası kabul olunur.
   
 4. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  maşAllah ne yararlı bir duadır..
   
 5. a

  angel Yeni Üye

  Ayetel Kürsi çok tesirli bir sure her sabah evden çıkarken okumak gerek
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş