1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Aydın Ayaydın Kimdir Kısaca

Konu, 'Güncel' kısmında Abdulkerim tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdulkerim Yeni Üye

  Aydın Ayaydın Kimdir


  Aydın Ayaydın Kimdir Kısaca Hayatı

  Aydın Ağan Ayaydın Kürt kökenli siyasetçi.Aydın Ayaydın İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İktisat konusunda yüksek lisans ve doktora yaptı. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyeliği, 1993 yılında ekonometri profesörü oldu.

  Aydın Ayaydın Bir zamanlar Takvim ve Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan sarı basın kartı sahibidir. Evli ve 3 Çocuk babasıdır.Yazılarına vatan gazetesinde devam etmektedir. Ayrıca Eylül 1992'de dönemin cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından YÖK üyeliğine atanmış ve 1995 yılının Kasım ayında DYP'den milletvekili adayı olabilmek için istifa etmiş ancak milletvekili seçilememiştir. 1999-2002 yılları arasında ANAP İstanbul milletvekilliği yapmıştır. 2011 seçimleri öncesine kadar VATAN gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştır. 2011 seçimleri için CHP'den İstanbul milletvekili adayı olmuş ve seçilmiştir.

  [​IMG]
   
 2. M

  Muhibbi Yeni Üye

  el tüzmen adlı kitabının kahramanı tarafından yumruklanan vekil .
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş