1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ayakkabıya Göre Kişilik Analizi

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında rojda tarafından paylaşıldı.

 1. r

  rojda Yeni Üye

  Ayakkabı Kişiliği Yansıtır, Ayakkabıya Göre Kişilik Analizi
  Ayakkabı Modeline Göre Kişilik

  Seçtiğiniz ayakkabı modelinin kişisel özelliklerinizi yansıttığını ve bu nedenle de erkekler üzerindeki etkisinin oldukça fazla olduğunu biliyor musunuz? Örneğin erkekler genelde evlenmek için alçak topuklu ayakkabı giyen kadınları tercih ediyor…

  Bayanlar, siz belki farkında değilsiniz ama seçtiğiniz ayakkabı modelinin erkekler üzerindeki etkisi son derece fazla. Çünkü seçtiğiniz ayakkabı sizin tüm özelliklerinizi bir çırpıda gözler önüne seriyor.

  Dış görünüşün insanlar üzerinde ne kadar önemli bir etki bıraktığı, herkes tarafından bilinen hatta araştırmalarla ispatlanan bir gerçek. Öyle ki giyimine göre insanlar hakkında fikir ediniyor, onlardan etkileniyor, hoşlanıyor ya da hoşlanmıyoruz.

  Örneğin tüm kadınlar, iyi giyimli, şık ve bakımlı bir erkeği her ne kadar yakışıklı olmasa da çekici bulabiliyor. Aynı şekilde, aslında inanılmaz hoş bir fiziğe sahip birini de, üzerindeki zevksiz kıyafet yüzünden itici bulabilirsiniz.


  Platform topuk

  [​IMG]

  Platform topuk, renkli, çocuksu, keyfine düşkün kadınların en sevdiği ayakkabı modelidir. Platform topuk ayakkabının birçok avantajı vardır.

  Sokakta yürürken en çok ilgiyi onlar çekerler, dolgu topuk sayesinde boylarını uzun gösterebilir ama ince topukla olduğu kadar da sıkıntı çekmezler; yağmurdan korunur, aynı zamanda bulutların üzerinde yürümenin keyfini yaşarlar.

  Ne var ki, bu tip ayakkabılarla daha çok teenage erkeklerin ilgisini çekebilirler. Çünkü platform topuklu ayakkabılar, daha çok genç kesim tarafından tercih edilir.

  Araştırmaların ortaya çıkarttığı ilginç bir gerçek daha var. O da tercih ettiğiniz ayakkabı tarzının kişiliğinizin aynası olduğu. Öyle ki, erkekler ayakkabı konusunda en az kadınlar kadar takıntılı olduklarından, birlikte olacağı kadını ayakkabısına bakarak seçiyor…

  Alçak topuklu ayakkabılar

  [​IMG]

  Rahat ama düzgün giyinmeyi seven kadınlar, az topuklu ayakkabıları tercih ederler. Daha çok ofis ortamında ya da bir şirkette yönetici olarak çalışırlar. Düzenli bir hayatı tercih ederler. Genelde orta yaş krizine girmeye müsait tiplerdir. Yani 30
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Kişinin parası yoksa buldugunu giyorsa nasıl analiz edeceksiniz? Sosyal duruma göre degişiyor bazi analizler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş