1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Kimi zaman bazı nedenlerden dolayı ayakkabılarınızda birtakım kötü kokular oluşabilmektedir. Ayakkabı kokuları genellikle terli ve nemli ayaklara sahip kişilerin ayaklarında yer alan bakteriler sonucu oluşmaktadır. Ayakkabı kokusunu gidermek için öncelikle ayakkabıların havalandırılması gerekmektedir. Ayakkabılarınızı çıkardıktan sonra balkonda havalandırmanız yapacağınız en doğru hareket olacaktır. Ayaklarınızın bakımına önem gösterirseniz ayakkabı kokusu oluşumu da daha az görülecektir.

  Ayaklarınızı antibakteriyel sabunlarla yıkadıktan sonra güzelce kurulamalısınız. Islak ya da nemli ayaklarla asla ayakkabı giymemeniz gerekmektedir. Kirli çoraplarla ayakkabı giyilmemeli; temiz çoraplarla ayakkabı giyilmelidir.

  Yaz aylarında ayaklarınızın sıklıkla terlemesi de ayak kokusuna sebebiyet vermektedir. Bunun önüne geçmek içinde ayaklarınızın terlemesini önleyici sprey sıkmalısınız. Ayakta bakteri oluşumunu önleyici jel kullanımları da son derece faydalı olacaktır. Çorap seçiminizi de naylon yerine ter emici çoraplardan yana yapmalısınız.

  Aynı ayakkabıyı üst üste iki kere giymeniz de ayak kokusuna sebebiyet vermektedir. Bu nedenle ayakkabı 24 saat giyildikten sonra mutlaka ayakkabınızı havalandırmalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş