1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ayak Nasırlarını Yok Etme

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Ayak nasırlarınız var ve bu nasırlar artık canınızı sıkmaya mı başladı? Nasır problemi çekenler için son derece ciddi bir sıkıntı haline gelen bu nasırları önlemenin yolları ayaklara özen göstermekten geçmektedir. Ama ayağımdaki nasırları nasıl yok edeceğim diyorsanız sizler için titizlikle araştırıp yazdığım bilgilere göz atmanız yeterli olacaktır.

  Yaz döneminde oluşmuş nasırlarınız için en etkili yöntem oluşmuş nasırlar için kumsalda bir yürüyüş yapmadan geçmeniz olacaktır.

  Bitkisel yöntem olarak da demlenmiş papatya çayında nasırlarınızı bekletmeniz yeterli olacaktır. Böylece ayaklarınız rahatlayacak ve kolay bir şekilde törpülenebilecektir. Nasırlı bölgeyi ponza taşı ile hafifçe törpülemeniz yeterli olacaktır. Ardından havlu ile kurulayabilirsiniz. Asla nasırlarınıza çok sert müdahalelerde bulunmamalısınız. Ayaklarınızı kuruladıktan sonra medikal pudra ya da mısır nişastası ile pudralama işlemini gerçekleştirmeyi asla ihmal etmemelisiniz. Bu işlem uygulamasının yanı sıra zeytinyağı ya da hindistancevizi yağı ile ayaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Bu yağlardan düzenli şekilde yararlanmanız nasır oluşumunun da önüne geçecektir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş