1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ayak mantarının çaresi sarımsaklı kür

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Sarımsak içinde yer alan vitaminlerin hücre yenileyici özelliği olduğunu az çok duymuşsunuzdur. Ayaklar mantarlı ortamları severler. Ayak mantarları özellikle yaz dönemi aşırı sıcaktan dolayı giyilen kapalı ayakkabılardan kaynaklı olarak ya da sık ayak yıkama sonrasında nemli kalan ayakların göz ardı edilmesi ile oluşmaktadır. Mantar oluştuktan sonra ayakta kaşıntı, kızarıklık, tahriş durumları artar. Derideki tahriş ile birlikte rahatsız edici durumlar oluşur. Ayakta koku dahi oluşabilir.

  Ayak mantarından kurtulmak için bitkisel karışımlardan faydalanabilirsiniz. Bir kap içine sıcak su koyun. Suyun içine ayağınızı sokacak konuma gelince su içine 4-5 diş sarımsağı atıp bu su ile ayaklarınızı 15 dakika boyunca yıkayın. Sarımsağın içeriğinde yer alan germanyum, çinko, A, B1 ve C vitaminleri hücre yenileyici özelliği ile mantar sorunundan kurtulmanıza destek olacaktır.
  2169.jpg
  Ayaktaki mantar sorunu için uygulayacağınız kürü 15 gün boyunca 2- 3 gün aralıklarla uygulamaya devam ederek olumlu sonuç elde edebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş