1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Avizeler Nasıl Temizlenir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Lüks ev dekorasyonlarında vazgeçilmez dekor unsurları arasında yer alan avizeler zaman zaman temizlenmelidir; aksi taktirde kirler iyice yerleştiği zaman temizliği çok daha zor olabilmektedir. Avize temizliğinde püsküllü toz aparatları ile her hafta temizleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu şekilde temizlediğiniz zaman avizelerinizin yeterli temizlenmediğini düşünüyorsanız o zaman bir kova suyun içine biraz sıvı sabun sıkın ve tek tek avizelerinizi temizleyin. Eğer bu yolla temizleme işlemi uzun sürer diye düşünüyorsanız avizelerin altına bir naylon serip kaliteli bir cam sili avizelere sıkarak kirli suların damladığı zaman avizenin altı kısmındaki halıyı ya da zemini kirletmesinin önüne geçebilirsiniz. Avize temizlik ürünleri de avizelere sıkıldığı zaman kiri olduğu gibi aşağı indirmektedir. Bu ürün kullanımı ile de tertemiz avizelere sahip olabilirsiniz.

  Yarım bardak su içine yarım bardak alkol karıştırarak da avize temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Bu karışıma avize taşlarını daldırıp çıkarabilirsiniz. Bu yöntemi denerken suyunuz kirlendikçe suyu temizlemeyi ihmal etmemelisiniz.

  Avizelerinizin çok kirli olduğunu düşünüyorsanız elinizin altında bulunan bir buhar makinesinden yararlanarak da avize temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Kimi zaman mutfaklarda bile avize kullanılmaktadır. Bu durumda zaman zaman avizelerinizin içine yağ işlemektedir. Bu durumda yağ çözden yararlanarak avize temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş