1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Av Ruhsatı Alırken İstenen Belgeler Nelerdir?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Bazılarımız için ava çıkmaz vazgeçilmez tutkularımız arasındadır, Bir çok av çeşidi vardır ancak bazı av türleri izne tabidir, sizlere bu avlar için gerekli belgeleri listeledik.

  Av Ruhsatı Alırken İstenen Belgeler aşağıdaki listede detaylı şekilde verilmiştir.


  Öncelikle Valilik Makamına hitaben yazılan ve Emniyet Müdürlüğüne havale ettirilen dilekçe gerekiyor.


  Daha sonra 6 Adet Renkli Fotoğraf Müracaat tarihi itibarıyla son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.

  [​IMG]
  Bu dilekçe Ruhsat türlerine göre talep ve talep sahibinin yaptığı iş, sosyal ve ekonomik durumu açıkça yazılmış dilekçe olmalıdır.


  Daha sonra Silah Müracaatı İstek Formu Emniyet Müdürlüğü Ruhsat ve Tebligat İşlemleri Şube Müdürlüğünden temin edilmesi gerekiyor.


  Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi


  İkametgah Senedi Şahıs ve adres bilgileri eksiksiz yazılmış, kimlik bildirim kaydı yapılmış ikametgah senedi.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nüfus Müdürlüklerinden alınması gereklidir.


  Sabıka Sorgulaması (Arşivli, Arşivsiz, Adı, Soyadı, yaşında veya nüfus kaydında değişiklik yapılmış ise bunlara ait)Cumhuriyet Başsavcılığından


  Sabıka Sorgulamasında suç kaydı var ise Mahkeme Kararı.Hakkında hüküm veren Mahkemeden


  Görev Belgesi Ruhsat talebi ile ilgili yaptığı iş, bulunduğu görev yada can güvenliği nedeniyle herhangi bir müracaatının bulunup bulunmadığına dair resmi kurum ve kuruluşlarca düzenlenen belge.


  Sağlık Raporu Ruhen ve Bedenen silah kullanmasında sakınca olmadığına dair Sağlık ocağı ve Hastanelerden alınacak rapor.Silah Ruhsat Fotokopisi Süresi dolan ruhsatını yenileyenler ile başkasına ait ruhsatlı silahı devralanlar için gereklidir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş