1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Atilla Dorsay Biyografi-Atilla Dorsay Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  İzmir doğumludur. Galatasaray Lisesi ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (şimdiki M.S.Ü.) Yüksek Mimarlık bölümünden mezun oldu (1964). 1966 yılından itibaren Cumhuriyet gazetesinde sinema üzerine yazmaya başladı ve sonra bunu asıl meslek olarak seçti. Cumhuriyet�te 27 yıl sürekli yazdıktan sonra Milliyet ve Yeni Yüzyıl�da yazdı. şimdilerde Sabah�ta yazıyor. Çoğu sinemayla ilgili olmak üzere bugüne dek 29 kitap yayınladı. Türk sineması eleştirilerini ızmir ve Antalya festivalleri Emek Ödülü gibi birçok ödülü bulunuyor.  ESERLERİ  100 Yılın 100 Filmi

  100 Yılın 100 Yönetmeni

  100 Yılın 150 Oyuncusu

  Düşen Yapraklar Geçen Yıllar

  Hayatımızı Değiştiren Filmler

  Ne şurup-şeker şarkılarda Onlar...

  Sinema ve Çağımız

  Sinema ve Kadın

  Sinemamızda Çöküş ve Rönesans Yılları

  Sümbül Sokağın Tutsak Kadını

  Yaşam ve Ölüm Kentleri
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  24 aralık 1995 milletvekili genel seçimleri öncesinde 10.12.1995'te milliyet ve cumhuriyet'te çıkan "oylarımız işçi partisi'ne başlıklı bildirinin altında imzası olanlardan.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  sinema dergisindeki yazılarında değişmeyen bir özelliğide ''yeni kitabım bilmemneyi hazırlamakla uğraşıyodum, falanfeşmekan seminerini düzenliyodum o yüzden az film izleyebildim'' diyerekten kendi reklamını yapıp durmasıdır. bu kalıp hiç değişmez.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş