1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

“Atatürk’ün Vapuru” adlı oyun; Hissediyoruz ( Fen- Matematik Etkinliği )

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Oyun Hareket- Müzik:


  Sınıfın ortasına bir daire çizilir. (Daire kuyuyu temsil eder.) Kuyunun başında bir bekçi seçilen bir çocuk vardır. Diğer çocuklar bekçiye yakalanmadan kuyunun üzerinden geçmeye çalışırlar. Yakalanan ebe olur. Daha önce öğrenilen şarkılar tekrar edilir.

  “Atatürk’ün Vapuru” adlı oyun oynanır. Çocuklara “Her biriniz birer Atatürk Vapurusunuz. Denizde yüzelim, hızlanalım, yavaşlayalım, fırtına var dikkatli olalım.” denilerek yönergeye uygun oyun oynamaları sağlanır.


  Fen- Matematik:


  Çocuklarla buz, ılık su, pamuk ve taşa eldiven giyilerek dokunulur. Nesnelere dokunduklarında ne hissettikleri sorulur. Aynı nesnelere bir de eldivensiz dokunulur. Şimdi ne hissettikleri sorulur. Bir ele eldiven giyilir, diğer ele giyilmez. Nesnelere sırayla aynı anda dokunarak eldivenli ve eldivensiz elle nasıl hissettikleri sorulur. Vücudumuzu kaplayan deri gösterilerek, sıcağı soğuğu sert yumuşağı anlamamızı sağladığı vurgulanır. Eldivenin derimizi kapladığı için algılamamızı zorlaştırdığı üzerine konuşulur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş