1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

“Atatürk’ü Severim” adlı şarkı; Harika bir fen etkinliği

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Sanat:


  Ağız ve dil şekilleri plastirin hamurla kaplanır.

  Ağzımızın ve dilimizin yumuşaklığına değinilir. Eğer sert olsa idi ya da dilimiz ağzımızın içine sığmayacak kadar büyük olsa idi, yemek yerken dilimizi de ısırsaydık, neler olabileceği soruları üzerine konuşulur.


  Müzik:


  “Atatürk’ü Severim” adlı şarkı dinlenir. Sonra da hep birlikte söylenir.


  Atatürk’ü Severim

  Atatürk’ü severim Atatürk’ü severim.

  Sevgi dolu yüreğim Atatürk’ü severim.

  Atatürk’ü severiz Atatürk’ü severiz.

  Annem babam hepimiz Atatürk’ü severiz.


  Fen- Matematik:


  Çocuklar masalara oturtularak ağızlarını kapatmaları istenir. Önlerine bisküvi konularak ağızları kapalı olarak bisküvi yemeleri istenir. Ağızları kapalı iken bisküvi yiyemedikleri fark ettirilir. “Bisküvileri yiyemediğinizde ne hissettiniz?” sorusu çocuklara sorulur. Aynı uygulama su ile de yapılır. Çocuklardan ağızlarını elleri ile kapatarak konuşmaları istenir. Ağızları kapalıyken konuşamayacakları fark ettirilir. Ağzın görevlerine tekrar dikkat çekilir. Ağzımızın vücudumuzdaki önemi üzerinde durulur. Çocuklara “Ağzımızda dişlerimiz olmasaydı ne olurdu? Dilimiz olmasaydı ne olurdu?” soruları sorularak görüş ve düşüncelerini söylemelerine fırsat verilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş