1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Atatürk ve Cumhuriyet Bayramı Günlük Planı Örneği

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Öğretmen panolara, Atatürk ve Cumhuriyet Bayramı ile ilgili görselleri asar. Çocuklar sınıftaki şeref köşesine doğru oturur. Şeref köşesindeki Atatürk ve Türk Bayrağı panolarına dikkat çekilir. Öğretmen

  “Çocuklar bu resimdeki kişinin kim olduğunu biliyor musunuz? Evet, bu resimdeki kişi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Hep bizim iyi olmamız için çalıştı. Bu yukarda gördüğünüz kırmızı ve beyaz olan resmin ne olduğunu bilen var mı? O bizim bayrağımızdır, ülkemizi tanıtır. Kırmızı renginin üzerinde beyaz ay ve yıldız vardır. Bayrak yere atılamaz, örtü gibi kullanılmaz ve kirletilmez. Bayrağımızı her zaman temiz ve yüksek bir yerde korumalıyız. Atatürk ve en yakın arkadaşları düşündüler ve padişahlık yerine cumhuriyet ile yönetilmenin doğru olduğunu anladılar. Ülkemizde yaşayan herkese de bu düşüncelerinden bahsettiler. Ülkemizden düşmanları gönderdiler ve 29 Ekim 1923 yılında Cumhuriyeti ilan ettiler. Bizler de her yıl 29 Ekim tarihinde bu güzel günü şiirler okuyarak, bayraklar asarak, gurur duyarak kutlarız. Cumhuriyet Bayramı bizim milli bayramlarımızdan biridir.

  Bilgilendirmenin ardından sınıfımızı süsleyelim mi diye sorulur ve mobillerle ve bayram süsleri ile sınıf süslemesi gerçekleştirilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş