1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ata Demirer'in Hayatı Hakkında Bilgiler

Konu, 'ABCÇ Sözlük' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Ata Demirer Kimdir
  Ata Demirer Hayatı

  Ata Demirer Biyografisi

  Ata Demirer'in Hayatı Hakkında Bilgiler. Ata Demirer 6 Temmuz 1972, Bursa doğumludur,oyuncu ve komedyen
  [​IMG]
  Ata Demirer Daha küçük yaşlarda müziğe olan yeteneğini keşfetti.
  Ata Demirer Ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde okuduktan sonra son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesi'ne geçti ve buradan mezun oldu.Ata Demirer ağabeyinin yardımıyla gece kuluplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'nü kazanmasyla İstanbul'a taşındı.

  Ata Demirer Konservatuvar yılları boyunca İstanbul'da müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı sayesinde stand up gösterilerine başladı.

  Ata Demirer Aynı zamanda Vitamin Grubunun Turkish Kovboylar adlı şarkısındaki gazeli seslendiren kişi de kendisiydi.

  Yücel ile tanışması hayatının dönüm noktalarından biri oldu.
  Ata Demirer Komediye olan tutkusunu keşfetti ve konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi.

  Bu oyunu yaklaşık 1000 kez sahnede oynayan sanatçı, oyunda geçen karakterlerin benzerleri ile bir televizyon şovu hazırladı. Korsan TV adlı program, ekranda 42 bölüm gösterildi.

  Ata Demirer Televizyonda görülmesi ile şöhreti artan Demirer, daha sonra Vizotele Tuuba, Neredesin Firuze gibi filmlerde yer aldı. Kısık Ateşte 15 Dakika filmi ile ilk başrolünü aldı.

  Bir müzik albümü ve bir de teklisi olan Ata Demirer, daha sonra televizyonda Hacıyatmaz adlı gösteri programını yaptı.

  Gani Müjde tarafından yazılan ve yönetilen Osmanlı Cumhuriyeti adlı filmde başrol olarak hayali Osmanlı padişahı VII. Osman karakterini canlandırdı.

  Ata Demirer 2012 yılında gösterime giren, senaryosu kendisine ait olan, yönetmenliğini ise Hakan Algül'ün yaptığı Berlin Kaplanı filminde de başrol oyuncusu olarak yer almış, söz konusu filmde Ayhan Kaplan adlı Berlin'de yaşamını boksörlük ve bodyguard'lık yaparak sürdüren bir Türk'ü canlandırmıştır.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  böyle bir sesi keşke komediyle heba etmeseydi...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş