1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Astım ve Nefes Darlığı

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Astım hastalığına Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Tatula yaprakları, Isırgan otu, Devetabanı, Yavşan otu, Bayır turpu, Nane
  Hazırlanış Şekli:* Taze tatula yaprakları, bir müddet güneşte kurutulur. Kurutulan yapraklar rulo halinde sarıldıktan sonra, belirli aralarla sigara gibi içilir.
  * Isırgan yaprakları, dövülmüş devetabanı yaprakları ile birlikte, yirmi dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür.Süzülerek elde edilen sıvı, bir kaba boşaltılarak günboyu dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, bir bardak içme su­yuna yarım fincan sıvı karıştırılarak yemeklerden önce bir bardak içilir.
  * Yavşan otu, dilimlenmiş bayır turpu ile birlikte yarım saat süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, nane suyu karıştırıldıktan sonra bir kaba boşaltı­larak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, tedavi süresince yarı oranında içme suyuna karıştırılarak yemeklerden sonra bir bardak içilir.
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Nemli bölgelere göç ediyor astımı olanlar. Benim annem iç anadoluda duramamış akdenize geçmiş mesela.
   
 3. A

  Abdullah Yeni Üye

  akciğer hastalığıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş