1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Aşırı Terlemenin Sebepleri Nedir?

Konu, 'Cilt Hastalıkları' kısmında dr.zekiye tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dr.zekiye Yeni Üye

  Aşırı Terlemenin Nedenleri Nedir, İnsan Neden Çok Terler


  [​IMG]
  Terleme sağlıklı vücudun belirtilerindendir. ancak terlemenin her türlüsü de sağlıklı yaşamanın belirtisi değildir. Bu sebepten dolayı terlemenin nedenleri, terlemenin sebepleri ve aşırı terlemenin tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Aşırı terleme bazı insanlar için sorun olabilmektedir.

  Terleme insanlarda doğal olarak gözlenirken aşırı terleme kişi de sorunlar yaratabiliyor. Terin salgılanması insanlarda sinir sisteminin sempatetik denilen kısmının çalışması ile ilgili olup toplumun % 1 inde bu sistem aşırı düzeyde çalışıyor. Özellikle stresli durumlarda bu sistem aşırı çalışıyor ve genel olarak terleme, kış aylarında daha az rahatsız edici oluyor.

  Bunun dışında tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezinden kaynaklanan bazı hastalıklar, şişmanlık, menopoz, ağır psikiyatrik hastalıklar ve bazı kanserlerin tedavisinde kullanılan hormonlar aşırı terlemeye yol açabiliyor.

  Aşırı terlemenin yararları da genellikle zayıflamaya yardımcı olur vücudunuzdaki antioksidanların atılmasının en güzel yolu terlemedir.
   
 2. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  bendede aşırı terleme var ama sebebi hiperhidrosis diye bir hastalıkmış.
   
 3. M

  Maide Yeni Üye

  bendede aşırı terleme var sanırım sebeplerinden en önemlisi kilo problemi ve troidler
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş