1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Asimetrik Bebek Yeleği Yapılışı

Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında kiraz tarafından paylaşıldı.

 1. k

  kiraz Yeni Üye

  Asimetrik Bebek Yelek Yapımı
  Asimetrik Bebek Yeleği Modeli Nasıl Yapılır
  Asimetrik Bebek Yeleği Modeli Yapılışı


  Sevgili anneler asimetrik ebruli ipten yapılan oldukca şık bir bebek yeleği modelini daha sizlerle paylaşıyoruz yapıcak olan herkese kolay gelsin..
  [​IMG]
  Bebek yeleğinin yapılışının Anlatımı
  Bebek yeleğimize 64 ilmek başlayın ve DÖRT sıra haroşa örün.Lastiğin ÜÇÜNCÜ sırasında tam ortadaki ÜÇilmeğe ilik yapın.Lastik bitince Kenar lastiğinde de ilik açılacak.

  Lastik bitince YEDİ ilmek kenar lastiği için haroşa ve YİRMİ ÜÇ düz örüp ÜÇ ilmeği birlikte örün kalan ilmekler düz örülecek. Arkası hep ters örülecek.Kenar lastiğini unutmayın.

  Tekrar öne gelince YEDİ ilmek lastik YİRMİ İKİ düz ve ÜÇ ilmek birlikte düz kalanlar yine düz olacak. ON BEŞ defa ÜÇ birlikte örülerek devam edilecek.

  ON BEŞkez olunca YEDİ ilmek haroşa ON BİR düz ve ÜÇ ilmek kesilerek ilik açılacak ve kalan ON ÜÇ ilmek haroşa ( bu koltuk lastiği olacak)örülecek.Arkadan gelirken kesilen ÜÇ ilmek arttırılacak.

  Kenarda ki ON ÜÇ haroşa DÖRT sıra olunca ALTI ilmeği kesilerek koltuk oyuntusu yapılacak.Sonra düz devam edilecek.

  Diğer tarafı da simetrik olarak örülecek. Arkası için YETMİŞ İKİ ilmek ile başlayıp kenar latiklerini unutmadan ön ile aynı uzunluk oluncaya dek örüyoruz.
   
 2. y

  yeşil Yeni Üye

  Asimetrik bebek yeleğini beğendim değişik renklerde bir kaç tane öresim var
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş