1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Aşılama Tedavisinde Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?

Konu, 'Gebelik' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Aşılama tedavisinde kadında eğer kontrol edilmesine rağmen 3′den fazla yumurta gelişimi gerçekleşiyorsa o zaman ya tedavi iptal edilerek o ay ilişki yasaklanmalı, ya da tedavi tüp bebek tedavisine geçilmelidir. Aksi taktirde çoğul gebelik oluşumu söz konusu olabilir. Son bir seçenek de fazla yumurtaların yok edilmesi yoluyla kalan yumurtalar için aşılama yapılması olabilir. Tüm bu seçenekler normalde son derece az başvurulan nadir durumlar arasında yer almaktadır.

  Bir diğer istenmeye durum da aşırı uyarılma sendromu denilen yumurtalıkların fazla büyümesi, hormon düzeylerinin çok artması ve karında sıvı toplanması ile giden “Aşırı Uyarılma Tablosu“dur. Bu durumda çok nadiren hastaneye yatırılma ile beraber özel bir tedavi gerekebilmektedir.

  Aşılama sonrasında gelişme olasılığı çok az olan bir diğer sorun ise enfeksiyondur. Aşılama yapılırken vajinanın ve rahim ağzının temizliğine yeterince dikkat edilmez ise ve mikrobik bir ortamda aşılama yapılırsa böyle bir problemle nadiren karşılaşıla bilinmektedir. Dolayısıyla bu konuda da hekimin dikkatli davranması ve hijyenik kurallara kesinlikle uyması gerekmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş