1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Aşılama Nedir? Niçin Aşılama Yapılmaktadır?

Konu, 'Gebelik' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Aşılama Nedir?

  Aşılama yöntemi asıl olarak üreme tekniklerinden birisidir. Bu yöntem sıklıkla mikroenjeksiyon ile karıştırılmaktadır. Mikroenjeksiyon tüp bebek tedavisinde yumurtanın içine sperm enjekte edilmesi yöntemidir. Aşılama yönteminde ise rahim boşluğunun içine sperm enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilmelidir.
  Aşılama yöntemi ile spermlerin yumurta ile buluşarak uygulandığı bir yöntemdir. Bu yöntem uygulanmasının gerçekleştirilmesi için semen örneği alınarak; laboratuar koşullarında özel bir yıkama işleminden geçirildikten sonra rahim içine aşılanmaktadır.

  Niçin aşılama yapılmaktadır?

  Aşılama da amaç; rahim ağzını devre dışı bırakarak, daha fazla sayıda sağlıklı spermin rahim içine, buradan da tüplere ulaşmasını sağlamaktır. Böylelikle gebelik şansında artış gerçekleştirilmektedir. Rahim ağzı salgısı bazı durumlarda sperm geçişine izin vermemektedir. Aşılama ile bu mukus engeli ortadan kaldırılarak gebe kalma sağlanmaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş