1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Aşıklar Tepesi Büyükada

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında zara tarafından paylaşıldı.

 1. zara

  zara Yeni Üye

  Büyükada Aşıklar Tepesi nerede,
  Aşıklar Tepesi Büyükada,
  Büyükada Aşıklar Gazinosu

  ADALAR AŞIKLARI BEKLER

  Bir vapura atlayıp Adalar'a geçmeye ne dersiniz? Önce Büyükada'ya varıp iskele meydanındaki faytonlardan birine atlarsanız soluğu Aşıklar Yolu'nda alırsınız. Aslında Aşıklar Yolu adada yapılan iki turdan birinin adı.

  Adada iki tur yolu vardır. Birine 'Büyük Tur', diğerine 'Küçük Tur' denir. Küçük Tur'a aynı zamanda 'Aşıklar Yolu' da denir.

  Aşıklar Tepesi, Heybeliada'da bulunan dört tepeden biri ve adanın en yüksek tepesi. Üzerinde harap halde bir yel değirmeni bulunduğu için halk arasında Değirmen Tepesi olarak da anılır. Heybeliada'daki Aşıklar Tepesi'ne giderseniz, ayaklarınızın altından kuzeyde İstanbul'a, güneybatıda ufuklara doğru uzanan eşsiz bir manzarada kendinizi kaybedersiniz. Ama dünyanın en güzel manzarasının sevgilinin gözlerinde saklı olduğunu unutmamalısınız.
   
 2. M

  Misafir Misafir

 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  bir nevi arap yarımadası.
   
 4. Büyük ada bence cok güzel bi yer, hele bide bisiklet sürdüyseniz, aşıklar tepesine gittiyseniz. Gitmenizi tavsiye ederim sevgilinizle mutlaka <3 <3 <3
   
 5. B

  Bamsı Beyrek Yeni Üye

  istisnasız her yerde bulunan tepe bu. ili geçtim her ilçede var.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş