1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Asfalt Vergisine İtiraz Etmenin Yolları

Konu, 'Haberler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Asfalt vergisine Sorgulama
  Asfalt vergisine nasıl itiraz edilir
  Asfalt vergisi nedir?
  [​IMG]
  MADDE 86 - Belediyelerce veya belediyelere bağlı müesseselerce aşağıdaki şekillerde inşa, tamir ve genişletilmeye tabi tutulan yolların iki tarafında bulunan veya başka bir yola çıkışı olmaması dolayısıyla bu yoldan yararlanan gayrimenkullerin sahiplerinden Yol Harcamalarına Katılma payı alınır:

  a) Yeni yol açılması ;

  b) Mevcut yolların yüzde 40 nispetinde veya daha fazla genişletilmesi ;

  c) Kaldırımsız ve bakımsız bulunan yolların, kaldırım veya parke kaldırım haline getirilmesi veya asfalt yapılması, kaldırım veya şose halindeki yolların da parke, beton veya asfalta çevrilmesi;

  d) Mevcut kaldırım veya parkelerin sökülüp yeniden düzenlenmesi.

  Yolların kaldırımlar da dahil olmak üzere (15) metreden fazla genişliklerine düşen giderler, belediyelere ait olup harç payına konu teşkil etmez.

  İki veya daha fazla yol kenarinda bulunan gayrimenkuller için asıl cepheyi teşkil eden yoldan düşen pay tam, diğer yollara ait pay ise yarım olarak hesaplanır.

  Evet kanun böyle diyor yani bu asfalt vergisini ödemek zorundayız. Vatandaşı kızdıran nokta ise vergiden çok verginin neye göre hesaplandığının bilinmemesi. Aynı binadaki kat sakinlerinin kimine 50 lira gelirken diğerine 450 lira gelebiliyor bu asfalt vergisi. Konuyla ilgili araştırmalarımız sürüyor en kısa zamanda bu asfalt vergisine itiraz hakkımız var mı? Varsa nereye nasıl itiraz edebiliriz bu başlık altında forumumuzda paylaşacağız.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Her yanımız vergi, üstelik bizler vergi veriyoruz bazıları hem bu yolları talan ediyor hemde üstüne elektirik su ödemiyor. Yazık bizim gibi vatandaşlara.
   
 3. p

  pepe Yeni Üye

  Vergisi en çok olan ülkelerden biriyiz yakında nefes vergisi bile çıkaracaklar
   
 4. M

  Misafir Misafir

  Çok zor yaŞamak topluca İntİhar edelİm
   
 5. M

  Muhibbi Yeni Üye

  petrol damitilmasinda en alttaki artik katmanin kullanim alani.
   
 6. Murat

  Murat Yönetici

  Nedir yani :)
   
 7. i

  ibrahim üzel Misafir

  ya bu asfalt vergisini neden ödenmesi gereken dönemde oturandan almıyorlar da sonradan satın alan dan alıyorlar bu nasıl bir devlet anlayışıdır yani ben tuttuğumu öperim mi oluyor bu iş benden önce oturanın vergisini neden ben ödüyorum ne biçin işbu bu nasıl devlet lanet olsun böyle devlete ödemiycen aslında kendi ayağınla gidip kazık yiyosun ödemicen peşinde dolşsın dursun devlet
   
 8. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Asfalt vergisine itiraz etmek için site yönetimine yetki vermiştik.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş