1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Asaf Halet Çelebi Biyografi-Asaf Halet Çelebi Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG] toplumsal olaylardan çok Anadolu-İran-Hindistan çizgisi üzerinde uzanan bir yaşamın görünümlerini sesler aracılığıyla dile getirdi.  ESERLERİ  ŞİİR:

  He (1942)

  Lâmelif (1945)

  Om Mani Padme Hum (1953 ölümünden sonra 1983)  ARAŞTIRMA:

  Mevlâna (1940)

  Molla Câmi (1940)

  Eşrefoğlu Divanı (1944)

  Naima (monografi 1953)

  Ömer Hayyam (1954)

  Divan Şiirinde İstanbul (antoloji 1953)  Çeşitli dergilerde yayınlanan düz yazılarıyla Asaf Halet Çelebi incelemesiyle birlikte yayınladı.
  asaf halet çelebi

  Asaf Halet Çelebi  1907 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Sanayi-i Nefise Mektebi'nde okudu. Adliye Meslek Mektebi'ni bitirdi. Çeşitli devlet memurluklarında bulundu. Çelebi dinler tarihi ve mitolojiden yararlanan egzotik bir şiirin şairidir.1958 yılında öldü.  ESERLERİ

  He Lâmelif ve Om Mani Padme Hum (bütün şiirleri) adlarını taşımaktadır.  Bu biyografi (asaf halet çelebi) 3810 kez okundu.

  Meslek: şair

  Biyografi: asaf halet çelebi Hayatı-yaşamı hakkında bilgi veriyor.  .
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  nüfusa göre adı mehmed ali asaf'tır. 1907'de cihangirde doğmuştur. ailecek kadiridirler. hatta ismini salkım söğüt dergahı potnişini şeyh bedreddin izni koymuştur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş