1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Arı Sokması İçin Alınabilecek Yöntemler

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Arı sokması sorunu ile hemen hemen her zaman karşılaşabiliriz. Karşılaşılan bu durum karşısında hemen hemen her zaman önlem alamayız. Önlem alabilmek için bir takım bitkisel yöntemlerden yararlanmaya ne dersiniz?
  Sarımsak: Arı soktuktan sonra arı sokan bölgeyi bol sabun ve su ile yıkayarak enfeksiyon oluşumunun önüne geçmek gerekmektedir. Ardından ağrının geçmesine yardımcı olacak bir yöntem olarak bilinen sarımsağın ezilip arı sokulan bölge üzerine uygulanması ile olumlu sonuç alabilirsiniz. Ar sokmasında zehiri önleme açısından arı sokulan bölgeye lavanta yağı ile masaj yapılmalıdır. Karbonat ve su karıştırılarak macun gibi elde edilen karışım arı sokulan bölgeye sürülerek ağrı giderilir. Soğan ortadan kesilerek sulu kısmı arı sokulan bölgeye sürülerek de ağrı azaltılır. Ayrıca arı sokulan bölgeye bal sürerek şişkinlik giderici etki elde edebilirsiniz. Doğal besinler arasında yer alan maydanoz kıyılarak sulu olarak yaralı bölgeye konulursa o zamanda şişkinlik istenilen şekilde yok edilir.
   
 2. i

  ilayda Yeni Üye

  bunları hiç duymamıştım daha önce.Ben kendi adıma konuşursam büyüklerimin lafını dinleyip arı sokulan yere bıçak sürerdim ne alakaysa:)
   
 3. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  sarımsak gerçekten işe yarar
   
 4. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Sarımsağın iyi geldiğine bende şahidim çok işe yarıyor. Arısız günler :)
   
 5. Netice

  Netice Yeni Üye

  süzme yoğurdun içine bol miktarda tuzu ekleyin karıştırın bu karışımı arının soktuğu bölgeye sürün acıyı dindiriyor
   
 6. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Arı sokulan bölgeye buz koymak ya da soğuk uygulama yapmakta da fayda görülmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş