Apple ve Samsung Satışı Güneykore'deYasaklandı

L

Leyya

Yeni Üye
_

Apple ve Samsung'a Yasak


Apple ve Samsung Ceza AldıAkıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda kullanılan teknolojilerle ilgili birbirlerine patent davası açan Apple ve Samsung'un 20 Ağustos tarihinde ABD'de başlayan patent duruşmasının kapanış konuşmaları yapıldı.

Apple'ın avukatları merkezi Güney Kore'de bulunan Samsung'u, Apple'la rekabet edemeyeceğini anladığı için tasarımlarını çalmakla suçladı. Samsung'un cevabıysa Apple'ın davayı kazanması durumunda tüketicilerin daha az seçeneğe sahip olacakları yönündeydi.

Kuşkusuz iki şirket arasındaki davalardan ABD’de görüleni en çok ilgi çeken olsa da, Samsung’un anavatanı Güney Kore’deki davada özellikle sembolik anlamda oldukça büyük önem taşıyor. Mahkeme, Apple’ın Samsung’a ait iki patenti ihlal ettiğine karar verdi ve Güney Kore'de Apple ve Samsung'un bazı ürünlerinin satışı yasaklandı.Mahkeme, Apple'ın Samsung'un iki telekomünikasyon patentini ihlal ettiğine, şirketin iPhone 3GS, iPhone 4, iPad 1 ve iPad 2'leri raflardan çekmesine karar verdi.

Bölge mahkemesi ayrıca Samsung'un Apple'ın bir patentini ihlal ettiğini bildirerek, Samsung'un Galaxy S2 ve bazı diğer ürünlerinin satışını yasakladı.

Bunlara ek olarak Apple’ın Samsung’a 35 bin dolarlık tazminat ödemesine; Samsung’un Apple’a patent ihlali için 22 bin dolar ödemesine karar verildi.
 
Üst