1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Apartmanda saat kaçtan sonra gürültü yapılmamalı?

Konu, 'Hukuk Köşesi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Toplu yaşamın kolaylıkları olduğu gibi zorlukları da vardır, Apartmanda saat kaçtan sonra gürültü yapılmaz, Kat Mülkiyeti Kanunu bu konuda bizlere ne göstermekte?

  Apartmanda KMK göre, belirlenen saatler dışında apartmanda gürültü yapmak suç teşkil etmekte. Bu yasağa uymayanlar Kabahatler Kanununa göre cezalandırılıyor.

  Peki buna göre, yaşadığınız apartmanda saat kaçtan sonra gürültü yapılmaz?

  Apartmanda uygulanan gürültü yasağına göre, belirlenen saatler dışında tadilat gibi etrafa gürültü yayacak davranışlar yasaktır. Buna göre, apartmanda saat kaçtan sonra gürültü yapılmaz derseniz? Kanuna göre, hafta içi yani mesai günlerinde öğle istirahat saatleri olan 13:00 ile 15:00 arasında; geceleri ise 19:00- 07:00 arasında gürültü yayacak hareketlerin yapılması yasaklanmıştır.

  Ayrıca hafta sonu ve resmi tatil günlerinde ise bütün gün "istirahat vakti" olarak kabul edilmesi nedeni ile gün boyunca gürültülü davranışlardan kaçınmak gerekmektedir.

  Yine aksi belirtilmemiş ve apartman yönetimi karar almamışsa bu saatler dışında müzik dinleme, yüksek sesle konuşma gibi durumlar gece yarısını yani saat 23:00 24:00 arasını geçmemelidir. Akşam 19:00 dan sonra ise tadilat işleri yapılmamalıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş