1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Antibiyotik Kullanmamak İçin Nedenleriniz

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Hastalıklar insan hayatının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Karşınızdaki hastalıklarla mücadele ederken antibiyotik kullanımı kaçınılmaz olmaktadır; fakat her zaman antibiyotik kullanımında bulunmak vücudun farklı tepkiler vermesine sebep olmaktadır.

  Sizlerde antibiyotik kullanımı ile ilgili zararları öğrenmek istemez misiniz?

  Neden antibiyotik kullanılmamalı?

  *Antibiyotik kullanımı vücudun vajina, koltuk altı, kasık ve meme altı bölgelerinde ciltte maya enfeksiyonu oluşturmaktadır.

  *Antibiyotikler kimi zaman bağırsaklarda bakteri oluşumuna neden olarak kötü kokulu ishal ve ateş gibi sonuçlarla karşılaşmanıza sebep olmaktadır.

  *Antibiyotik kullanımı arttıkça vücudunuzdaki virüsler bu antibiyotiğe direnç kazanır ve ilaçlar bir süre sonra hiçbir etki göstermezler.

  *Antibiyotiğin kusma, ishal ve bulantı gibi etkileri sizi fazla etkileyerek günlük hayatınıza devam edebilmenize engel teşkil edebilmektedir.

  *Vücudunuz antibiyotiğe karşı alerji oluşturabilmektedir. Alerji belirtileri olarak pul pul dökülme, kaşıntı gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş