1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Antalya Kurşunlu Şelalesi Nerede?

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında Kelebek tarafından paylaşıldı.

 1. Kelebek

  Kelebek Yeni Üye

  Antalya Kurşunlu Şelalesine nasıl gidilir
  Kurşunlu Şelalesi resimleri
  Kurşunlu Şelalesi nerede

  Kurşunlu Şelalesi, Antalya-Isparta karayolunun 24 kilometresinden sola dönülerek 7 km devam edildiğinde ulaşılan bir şelaledir.

  Kurşunlu Şelalesi'ne su 18 metre yükseklikten dökülmekte ve küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır. Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde kalmaktadır. Bu alan 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılmıştır. Şelale ve piknik yeri 33 hektarlık bir alanı kaplamaktadır.

  Yeri: Akdeniz Bölgesinde Antalya ili merkez ilçesi sınırları içerisindedir.Ulaşım: Tabiat Parkı Antalya'dan 22 km. uzaklıktadır. Parka Antalya-Aksu karayolunun Soğucaksu köprüsünden kuzey istikametine ayrılan 7 km.lik bir yol ile ulaşılır. Özelliği: Sağlıklı orman dokusu ve zengin bitki topluluğu örneklerinin ilgi çekici su ve kaya formlarıyla bütünleştiği eşsiz bir doğal peyzaj özelliğine ve önemli özelliğini meydana getiren Kurşunlu Şelalesi'ne sahip olması nedeniyle 394 hektarlık bölümü 1991 yılında Tabiat Parkı olarak ayrılmıştır.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Antalya Kurşunlu şelalesini görmeniz gerek muhteşem bir güzellik
   
 3. r

  rodali Yeni Üye

  bu şelalenin arkasında boylu boyunca uzanan bir mağara vardır...bu sayede müthiş bir gürültü ve hızla akan suyu içerden izlemenin keyfini yaşarsınız...
   
 4. M

  Muhibbi Yeni Üye

  Şelale muhteşem gözüküyor
   
 5. Murat

  Murat Yönetici

  Antalya Kurşunlu Şelalesine ulaşım kolay Şehir merkezine çok yakın.
   
 6. a

  ali özel Misafir

  :) çok güzel bir yer
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş