1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Anta Toros Biyografi-Anta Toros Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG]

  Anta Toros İstanbulda doğan oyuncu 1965 yılında amatör tiyatroya başladı. Daha sonra Dostlar Tiyatrosu tiyatro kursuna başladı. 1971 yılında Gülriz Sururi Engin Cezzar tiyatrosunda profesyonel oldu. Sırasıyla Ali Poyrazoğlu Nisa Serezli-Tolga Aşkıner tiyatrolarında oynadıktan sonra U.S.A.''da metet oyunculuğu çalıştı.  3 ay Vera Vlasova 1 yıl da Actors Btudya üyelerinden Mitehel Mestor ile çalışma olanağı buldu. Yurda döndükten sonra kısa bir süre Tekrar tiyatro yaptı.  Son oynadığı oyun Salih Kalyon tiyatrolarında Umudunu Yitirme adlı oyundu.  Daha sonra çalışmaları TV filmi ve diziler üzerine yoğunlaştı
   
 2. r

  rodali Yeni Üye

  kırkından sonra adlı oyunda çocuk romanları yazan eski istanbullu bir hanımı oynamaktadır. " küçü küçü ponponlar, mini mini çonçonlar" tarzı replikleri vardır.
   
 3. H

  Hoca Yeni Üye

  yeditepe istanbul'da da, zuhal'in bir süre şoförlüğünü yaptığı sosyetik "snoop" bayan rolünde oynamıştır. aynı dizide misak toros da ufak bir rolde yer almıştı son bölümlere doğru. berberde çalışmaya başlayan (adını hatırlayamadığım) yaşlı beyefendinin saz arkadaşlarındandı kendisi.
   
 4. M

  Muhibbi Yeni Üye

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş