1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Annelerin Bilmesi Gereken Öneriler

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Neslişah tarafından paylaşıldı.

 1. N

  Neslişah Yeni Üye

  [​IMG]  Sevgili Anneler için oldukça önemli bilgiler paylaşmak istiyoruz sizlerle Annelere uzmanlardan her annenin bilmesi gereken öneriler sizlerle olacak...Çocuklarınızla aranızdaki ilişkiyi düzeltebilmek için bilmeniz gereken önemli bilgiler...

  Asla gerçek bir istek veya hevesi bastırıp geçiştirmeyin.Çocuğunuzun istediği her şeyin üzerine yara bandı yapıştırabilirsiniz.

  Eğer çocuklar uyanıksa, siz de uyanık olun.Çocukların her türlü çabasına rağmen bir dakika daha uyuyabilmek için vereceğiniz boşuna mücadeleye değmez.

  Bir gün çocuklara rüşvet vermek zorunda kalırsanız kendinize bu konuda çok yüklenmeyin.

  Her hareketli çocuk hiperaktif değildir,ancak bazı belirtiler kronik ve yaygın bir durumda ise hiperaktivite düşünülebilir.

  Çocuğunuz agresif tavırlar sergiliyorsa,onu anlamaya ve davranışlarının nedenlerini bulmaya çalışın.Sakin olun,onu dinleyin ve empati kurun.Ancak suçluluk duygusuna kapılıp limitsiz davranmasına meydan vermeyin.

  Çocuklarınızın tuhaf tavırlarını ve acayip davranışlarını kabullenin ve sevin.

  Çocuğun en iyi şekilde beslenmesini sağlarken hangi tutumları sergilemeniz gerektiği,karşınıza çıkan ortak sorunların neler olduğunu ve bunları nasıl çözeceğiniz konusu,iştah problemi açısından son derece önemlidir.

  Çocuğunuzun hatalı davranışlarına ilişkin konuşurken,bir yandan elini tutmanız,ona dokunmanız ve onunla göz seviyesinde konuşmanız çok önemlidir.

  Erkek çocuklarınızın saçlarını her zaman berberde kestirin,kuaför salonlarında değil.

  Şu sorunun cevabını verin:Çocuklarınınız gün içinde giydikleri kıyafetin içinde uyurlarsa olabilecek en kötü şey nedir?

  Diş çıkarma ve hastalık gibi dönemlerde çocukların uyku düzenleri bozulabilir.Normal dışı durumlarda dikkatli olun.İshal,ateş,kusma varsa doktorunuzla temas kurun.

  Onların sevdikleri şeyleri sevmeye çalışın.Birkaç şekil ve rengi öğreten çizgi filmlere katlanmak zor,haklısınız ama bir süre sonra sizi bile heyecanlandıran macera kitaplarıyla tanıştıklarında, sabrınızın karşılığını almış olacaksınız.

  Eğer çocuğunuz ara sıra dişini fırçalamadan uyuyakalırsa onu uyandırmayın.Süt dişleri zaten düşüyor.Fakat süt dişlerinden sonra ki dişlerine bakımının önemi için onu bilgilendirin.

  Paket halinde satılan ve suyla karıştırılması gereken her türlü oyuncağa Hayır diyin.

  Kendinize zaman ayırabilmek ve biraz yalnız kalabilmek harika bir şey.Ailece beraber geçirilen zamanlar da öyle.Bu ikisini sağlıklı bir şekilde dengelemeyi bilin,ikisinden de yoksun kalmayın.

  Çocuğunuzun düşüncelerine saygı gösterin.Uçuk kaçık gibi görünseler de bu düşüncelerini önemseyin.

  Cinsel konularda abartılı tepkilerden kaçınmak gereklidir.Bu çocuğun suçluluk duymasına ve korkmasına neden olur.Yanlış bir şey yaptığını düşünebilir.Sakin olun ve sakın kızmayın.

  Çocuğumuz bizim idare ettiğimiz,gelişimlerini sağladığımız,bizim yapamadıklarımızı gerçekleştirmelerini beklediğimiz kuklalarımız ya da kölelerimiz değiller.Hepsi ayrı birer varlık.Kendi arzuları olan,bizden bağımsız ve değişik yaşamlar kurgulayabilecek bireyler.Unutmayın ! Bizim görevimiz onlara sadece rehberlik etmek.
   
 2. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Ben kızımı uyarırken hiç elini tutmadım ve aynı göz hizasında olmadım bir dahakine buna dikkat edeceğim
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş