1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Anne Sütünün Eşsiz Faydaları

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Anne sütünün vazgeçilmez bir lezzet olduğu bilinen bir gerçektir. Bebeğin anne sütü ile nelerden korunduğunu öğrenmeye hazır mısınız?

  *Alerjik hastalıkların giderek arttığı günümüz koşullarında anne sütü bebeği astım, egzema gibi hastalıklara karşı koruyucu rol üstlenmektedir. Akciğer fonksiyonlarının gelişiminin hızlanmasında önemli rolü bulunmaktadır. İlerleyen yaşlarda çocuğun astım olma ihtimali anne sütü aracılığı ile en aza indirgenmiş olmaktadır.

  *Anne sütü ile beslenen bebekler psiko motor, sosyal açıdan son derece mükemmel gelişim göstermektedir.

  *Anne sütü ile beslenen bebeklerin beyin gelişimi beklenilenin üstünde olmakta ve bebek akademik açıdan başarılı bir öğrenci olmaktadır.

  *Anne sütü ile beslenen bebeklerde şişmanlık daha az görülmekte; şeker hastalığı görülme riski de azalmaktadır.

  *Anne sütü emerken çene kasları çalıştığı için bu çocukların dil- konuşma becerilerini beklenilenden çabuk gerçekleşmektedir.

  *Aşı sonrasında bebeğin bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasında anne sütünün etkisi yadsınamaz.

  *Annesini emen bebeklerin annelerinde lohusalık depresyonu daha az görülür. Bu annelerde aynı zamanda rahim ve yumurtalık kanserine yakalanma riskinde azalma görülmektedir.

  *Anne sütü alan bebeklerin zatürre, orta kulak iltihabı, menenjit, ishal gibi hastalıklara yakalanma ihtimali de çok az olmaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş