1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Anne Sütünü Çoğaltan Besinler Nelerdir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Anneler bebeklerine sağlıklı ve bol süt verebilmek için çok çaba harcarlar, bazı Annelerin sütü bol iken bazıların sütü olmaz bazısı ise geç sütü gelir.

  Bebeğinize yetecek kadar sütün gelmemesi durumu çok sık görülen bir durumdur. Emzirme dönemindeki Annelerin yaşadığı bir diğer sorun ise, bebeğin her yaptığını süte bağlamaktadır. Örnek verecek olursak bebek, sütü ağzından geri çıkarıyorsa veya gazı oluyorsa, ya da bir gün az bir gün çok süt emiyorsa anne bunu kendi yediği bir şeye veya yetersiz süte bağlamamalıdır.
  [​IMG]
  Anne sütünün bol gelmesi için en iyi besinler arasında bol yeşil yapraklı sebzeler ilk sırayı almaktadır. Ayrıca bol sıvı tüketimi de anne sütünü arttırmada büyük etkendir, bol su içmek taze sıkılmış meyve suları tüketmek anne sütünü arttırır.

  Siyah Susam yemek ,Kimyon,Arpa,Fesleğen ve bol Yeşil Sebze tüketilmesi emziren annelerin sütünü artırır, Çukurova bölgesinde kaynar denen özel şerbet vardır bu ise tabiri caizse çeşmeden su akar gibi Anneden süt getirir.

  Ayrıca yine muhteşem birer vitamin ve mineral kaynağı olan fasulye, ıspanak, pancar yaprağı ve kuşkonmaz gibi yeşil sebzeler tüketmek anne sütünü arttırmada çok etkilidir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş