1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ankara'nın En Güzel Semtleri Nereler?

Konu, 'Türkiyem ve Şehirlerimiz' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Türkiye'nin Başkenti Ankara'nın kentsel yapısı bir çok şehre göre daha oturmuş olsa da, Başkentin en güzel yerleri hala gecekondu durumunda. Her ne kadar şehir İncek ve Eryaman'a doğru kaysa da, İş yoğunluğu nedeni ile merkeze akım her geçen gün artmakta. Ankara'nın en iyi coğrafi konum olarak semtleri Çinçin,Yenidoğan,Hıdırlık, gibi gecekonduların olduğu bölgeler, buralar da hızla kentsel dönüşüm başlamış durumda 5 yıla kalmaz Ankara'nın en değerli yerlerinden biri olacaktır.

  Ankara'nın en nezih bölgesi şu an Çukurambar olarak biliniyor ve kalburüstü dediğimiz varlıklı vatandaşlarımızın ikamet ettiği bir yer.

  Çankaya bölgesinde Balgat önemli bir yer tutuyor, Cevizlidere civarında semt olarak tercih edilebilir.

  Tabiki Tandoğan burası Ankara'nın en kaliteli bölgeleri arasında bulunur ve Ankara'nın eskileri, emekli hakim, doktor vs gibi İnsanların oturduğu yerdir, Bu bölgede en cazip Bahçelievler,Emek ve Beşevlerdir.

  Biraz daha samimi ortam isteyenler Pursakları tercih edebilirler komşuluk bu bölgede çok gelişmiştir, ve örfü aktiviteler buralarda çok fazladır. Subayevleri kaliteli bir semttir. Aydınlıkevler çevresi sessiz ve oturumu rahat semtlerdendir. Hasköy ve arkası daha gelişmeye devam etmekte ancak Sitelerin olumsuz havasından dolayı randıman vermemektedir.

  Ankara'da bir çok semt var zaman buldukça diğerlerine de yer vereceğiz.
   
 2. Ottoman

  Ottoman Bölüm Yöneticisi

  Şu an Çukurambar, İncek en güzel yer olarak biliniyor. Çay yolu filan da güzeldir. Güzellik görecelidir :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş