1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ankaradaki Hamam Ve Saunalar

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında beybix tarafından paylaşıldı.

 1. b

  beybix Yeni Üye

  Ankaradaki kaplıca otelleri adresleri nelerdir
  Ankaradaki hamam adresleri
  Ankaradaki hamam ve saunalar
  Ankaradaki kaplıcalar hangileridir


  Ayaş İçmesi ve Kaplıcası

  Açık Olduğu Tarihler: 01 Mayıs- 30 Ekim
  Telefon: +90 312 712 14 36 / +90 312 712 31 01

  Ankara'ya 80 km., Ayaş'a 23 km. uzaklıkta, anayoldan 5 km. ileride, Ilıca vadisi tabanında yer almaktadır. Şifalı sularının işletmeciliği bir şirket tarafından yapılmaktadır. Şirket işletmesine bağlı ote ve motelerin toplam 1000 yatak kapasitesi vardır. Tedavi amacıyla kullanılan kaplıca; otellerin dışında halka açık iki havuzu, dört özel banyosu, içme tesisleri ve Fizik Tedavi Enstitüsünün yanındalokantası, gazinosu ve diğer yardımcı üniTelefoneri ile komple bir tesistir. Sıcaklık derecesi 51°C, debisi 15 lt/sn, toplam mineraliz. 410 mg/lt, radyoaktivitesi 38 ş/Avp'dir. Rezervasyon için Ayaş Kaplıca ve İçmelerine başvurulabilir. Kaplıca ve içmeler; romatizma, nevralji, kadın hastalıkları, safra kesesi taşları ve böbrek kumlarının düşürülmesinde yardımcı olmaktadır.

  Ayaş Karakaya Kaplıcası

  Açık olduğu tarihler: 01 Mayıs - 30 Ekim
  Telefon: +90 312 712 18 67

  Ankara'ya 58 km. uzaklıktaki Ayaş ilçesinde ve karayolu üzerinde bulunan Karakaya Termal Kaynağı'nın çıktığı yerde Selçuklular döneminden günümüze kalan tarihi bir hamamdır. Kaplıca suyununcaklık derecesi 31°C, kaynak akım değeri 4.8 lt/sn, radyoaktivitesi 22 ş/Avp'dir. Kimyasal bileşimi bikarbonatlı, sodyumlu, kalsiyumlu ve karbondioksitlidir. Tarihi kaplıca hamamında dört özel banyove iki havuz bulunmaktadır. Ayrıca mide, bağırsak, karaciğer, safrakesesi ve metabolizma rahatsızlıkları olan hastalar dışarıya yapılmış çeşmelerden çeşme olarak yararlanmaktadır. Kaplıca suyu; felç ve mafsal rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, romatizma, nevrajlı ve nevrasteni gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

  Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

  Adres: Karakaya Otopark Cd. No:1 Ayaş
  Telefon: +90 312 712 23 40 - 41

  Ankara-Ayaş karayolu üzerinde belediye tarafından yaptırılmış olan kaplıca oteli, Başkent Üniversitesi tarafından kiralanarak Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak hizmete açılmıştır. 88 yataklı tesiste sürekli sağlık ekibi bulunmaktadır. Havuz, lokanta, tedavi ve rehabilitasyon birimlerinden başka spor ve kondisyon salonu bulunmaktadır.

  Beypazarı-Dutlu-Tahtalı Kaplıca ve İçmeleri

  Telefon: +90 312 763 14 21

  Ayaş-Beypazarı yolunun 34. km.'sinden, güneydoğu yönünde sola ayrılan yolun 5. km.'sindedir. Su kaynaklarından kaplıca ve içme olarak yararlanılmaktadır. Su sıcaklığı 31-52°C, kaynak akım değeri 6 lt/sn'dir. Banyo kapasitesi 2468 kişi/gündür. Kaplıca suyu; klorürlü, sulfatlı, sodyumlu, kalsiyumlu, karbondioksitli bir bileşime sahiptir. Termal su ile banyo tedavisi yanısıra çamur tedavisi de yapılmaktadır. İçme kürlerine de elverişli olan bu suların; romatizma, deri hastalıkları, kadın hastalıkları, sinir ve sindirim sistemi hastalıkları, böbrek ve idrar yolları ve metabolizma bozukluklarının tedavisinde olumlu etkileri görülmektedir. Ayrıca içme olarak karaciğer, safrakesesi ve pankreas üzerinde etkili olmaktadır.

  Kapullu Kaplıcası

  Beypazarı'na 50 Km. uzaklıkta ve Sakarya Nehri kenarındadır. Romatizmal hastalıkların tedavilerinde yararlanılmaktadır.
  Çubuk Melikşah Kaplıcası Esenboğa Melikşah Köyü

  Telefon: +90 312 822 42 11 - 12 - 13

  Esenboğa Havalimanı ayırımı-Çubuk yolundan sola ayrılan yoldan 4 km. gidilerek ulaşılan Melikşah kaplıcası Ankara'ya 30 km. uzaklıktadır. Melikşah Köyü'nün güneyinde bulunan iki termal kaynakta toplam kaynak akım değeri 20 lt/sn ve sıcaklık 31°C'dir. Bu kaynak suları kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat içermektedir. Termal sular romatizmal ağrılara ve bazı cilt sorunlarına olumlu etki yapmaktadır.

  Haymana Kaplıcası

  Adres: Haymana Merkez Kaplıcası Termal Oteli Çaldağı Mh. Niyazi Siren Cd. Haymana
  Telefon: +90 312 658 29 00 - 01

  Kızılcahamam - Sey Hamamı Kaplıcası

  Telefon: +90 312 745 61 35 - 36
  Adres: Kızılcahaman, Çerkeş yolu üzerinde, Güvem Bucağı'nın 2 km. batısında, Kızılcahamam'a 16 km uzaklıktadır. Su sıcaklığı 43°C, Ph değeri 6.5 olan kaplıca suyu; bikarbonatlı, sodyumlu, kalsiyumlu, karbondioksitli ve florürlü bir bileşime sahiptir. Banyo ve içme kürlerine elverişlidir. Romatizma, kalp ve kan dolaşımıı bozuklukları, böbrek, idrar yolları ve kadın hastalıkları, mide ve bağırsak hastalıkları ile sinir hastalıklarının tedavisinde yararlanılmaktadır.

  Kızılcahamam Kaplıcası

  Adres: Soğuksu Cad. No: 1 Kızılcahamam
  Telefon: +90 312 736 16 48

  Kızılcahamam kaplıca suları, Kızılcahamam Belediyesi sınırları içinde ve kent merkezinde yer almaktadır. Ankara'ya 75 km. uzaklıktadır. Kaynak akım değeri 60 lt/sn, su sıcaklıkları 44-86.5°C ve Ph değeri 7 olan Kızılcahamam kaplıca suları, 8640 kişi/gün/banyo ve temel termal yatak arz kapasitesine sahiptir. Bikarbonatlı, klorürlü, sodyumlu, karbondioksitli ve arsenikli bir bileşime sahip olan termal sular; romatizma, kalp ve kan dolaşımı, sinirsel ve kas yorğunluğu, sinirsel hastalıklar, karaciğer ve safrakesesi, eklem ve kireçlenme rahatsızlıkları, iç salgı sistemi rahatsızlıkları, sindirim sistemi ve beslenme bozukluklarının tedavisinde olumlu etki yapmaktadır.

  Suyun Isısı:
  47°C - Büyük Kaplıca Kaynağı,
  44°C - Küyük Kaplıca Kaynağı,
  19,5°C - Kızılcahamam Maden Suyu Kaynağı,
  34°C - Acısu Kaplıcası Kaynağı,
  43° C - Sey Hamamı Kaynağı,
  37° C - Acısu Kaynağı.

  PH Değeri:
  7,06 - Büyük Kaplıca Kaynağı,
  7,45 - Küyük Kaplıca Kaynağı,
  6,62 - Kızılcahamam Maden Suyu Kaynağı,
  6,20 - Acısu Kaplıcası Kaynağı,
  6,52 - Sey Hamamı ve Acısu Kaynağı

  Özellikleri: Hipertermal,hipotonik, Büyük Kaplıca, Küçük Kaplıca Kaynakları, Hipotermal,hipotonik, Kızılcahamam Maden Suyu Kaynağı, Termal,hipotonik, Acısu Kaplıcası Kaynağı, İzotermal,hipotonik, Acısu Kaynağı, Bikarbonat, sodyum, klorür, arsenik, karbondioksit, Büyük Kaplıca, Kızılcahamam Maden Suyu, Acısu Kaplıcası, Acısu kaynakları, Bikarbonat, klorür, sodyum, arsenik, Küçük Kaplıca Kaynağı. Bikarbonat, sodyum, kalsiyum, karbondioksit

  Yararlanma Şekilleri: İçme ve banyo kürleri
  Tedavi Ettiği Hastalıklar: İçme kürleri, karaciğer, safra kesesi, mide ve bağırsak, iç ve dış sökresyon kolenlar ve metabolizma hastalıkları; banyo kürleri kalp, dolaşım bozuklukları, romatizma üzerinde etkilidir.

  Konaklama Tesisleri: Belediye Termal Oteli; ( 130 yatak) Çam Oteli ( 39 oda, 81 yatak)

  Patalya Termal Resort(***)

  Adres: Soğuksu Milli Parkı içi
  Telefon: +90 312 736 02 00 (10 hat)

  Ab-ı Hayat Termal Oteli (***) Kızılcahamam

  Telefon: +90 312 736 56 20

  Çam Oteli (***)

  Adres: Soğuksu Milli Parkı içi
  Telefon: +90 312 736 53 97

  Kızılcahamam Kaplıca Oteli (*)

  Adres: Soğuksu Cad. No: 1 Kızılcahamam
  Telefon: +90 312 736 16 44 - 736 30 01

  Tedavi ettiği hastalıklar:

  Romatizmal rahatsızlıklar, ağrılı sendromlar, kalp ve kan dolaşımı hastalıkları, eklem-kireçlenme rahatsızlığı, sinir ve kas yorgunluğu, sinirsel hastalıklar, kadın hastalıkları.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Haymana kaplıcalarını çok merak ediyorum gitmeyi çok istiyorum....
   
 3. i

  irem Yeni Üye

  Haymananın kaplıcaları muhteşem eşim çok sıklıkla gider.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş